Czy wybór ośrodka odwykowego ma wpływ na skuteczność terapii?

Każda osoba, która zdecydowała się na terapię uzależnień, powinna poświęcić odpowiednią ilość uwagi na wybór odpowiedniego ośrodka odwykowego. Wszystko dlatego, że decyzja ta będzie miała wpływ na powodzenie całego procesu leczenia. Warto więc wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy jej podejmowaniu.

Ośrodek odwykowy Kraków – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Uznaje się, że jedną z najskuteczniejszych metod walki z uzależnieniem jest pobyt w ośrodku odwykowym. Szczególną popularnością cieszą się przede wszystkim stacjonarne terapie, podczas których pacjent przebywa w ośrodku przez kilka tygodni. Jest to tryb leczenia, który pozwala mu całkowicie odciąć się od wszystkich bodźców, co pomaga uzyskać pozytywne efekty terapii. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to wybór odpowiedniej placówki ma największe znaczenie, jeśli chodzi o powodzenie odwyku.

Pacjenci bardzo często zastanawiają się, na jaki ośrodek odwykowy w Krakowie się zdecydować – prywatny czy też NFZ. Ci, którzy chcą skorzystać z leczenia uzależnień w ramach NFZ, muszą posiadać ważne skierowanie wystawione przez lekarza. Trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że ośrodki publiczne bywają przepełnione, stąd to czas oczekiwania na terapię może być bardzo długi.

Jaką formę terapii wybrać?

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że różne ośrodki leczenia uzależnień oferują swoim pacjentom różnorakie formy terapii. Dlatego przed wyborem konkretnego miejsca warto zainteresować się, czy konkretna placówka oferuje zarówno terapię grupową, jak i indywidualną. Uznaje się, że połączenie tych obu form leczenia przynosi najlepsze, wymierne efekty.

Ogromne znaczenie dla powodzenia procesu leczenia ma także zatrudniona w ośrodku kadra. Terapeuci, psychoterapeuci, a także personel zajmują się pacjentem przez całą dobę I to właśnie od ich pracy w dużej mierze zależy, czy terapia odniesie sukces.

Pacjenci, którzy wybierają ośrodek odwykowy w Krakowie muszą pamiętać o tym, że terapia w prywatnym miejscu może ich sporo kosztować i trzeba będzie zapłacić za nią z własnej kieszeni.

Jak widać, wybór ośrodka odwykowego ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o skuteczność terapii, stąd też warto głębiej zastanowić się nad tą decyzją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × pięć =