Czy warto wypożyczać narty dla dzieci?

Rodziny wybierające się z dziećmi do Białki Tatrzańskiej często zastanawiają się, czy lepiej zakupić, czy wypożyczyć narty dla najmłodszych członków rodziny. Oczywiście zależy to od wielu czynników i należy je rozważyć przed podjęciem decyzji.

Wybór nart dla dzieci

Dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na nartach, powinno wybrać się narty sięgające maksymalnie do pachy. Natomiast bardziej zaawansowane dzieciaki powinny jeździć na sprzęcie, który odpowiada długości ich ramion. Jeśli chodzi o maluchy, które naprawdę dobrze radzą sobie w jeździe na nartach to najlepszym wyborem będzie sprzęt sięgający im do nosa. Warto wiedzieć, że jeżeli dziecko radzi sobie naprawdę dobrze i ma około 130cm wzrostu to bez najmniejszego problemu może już używać nart, które będą odpowiadały jego wzrostowi.

Wypożyczyć czy kupić narty?

Decyzja o kupnie czy wypożyczeniu wcale nie jest łatwa. Podejmując ją należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest fakt, czy dziecko już kiedyś jeździło na nartach czy będzie robiło to pierwszy raz. Jeżeli maluch dopiero zaczyna eksperymentować z narciarstwem to warto wypożyczyć sprzęt, aby sprawdzić, czy mu się spodoba. Innym aspektem, który powinien wpłynąć na tą decyzje jest fakt, jak często jeździcie w góry. Jeżeli jest to tradycja rodzinna, która powtarza się często to warto przemyśleć zakup własnych nart dla dziecka. Jednak jeżeli nie mamy funduszy, aby wraz z wzrostem dziecka zmieniać narty to również warto postawić na wypożyczalnię. Jedyną sytuacją, gdy z pewnością warto zakupić dziecku własne narty jest ta, kiedy maluch naprawdę dobrze sobie radzi i rodzice wiedzą, że na pewno będzie używał sprzętu parę razy do roku z wielką przyjemnością i pasją. Co więcej, jeśli jeździmy na nartach często to ciągłe wypożyczanie nart może okazać się równie kosztowne. Warto jednak wspomnieć, że w przypadku najmłodszych narciarzy narty mogą starczyć tylko na jeden sezon. Jest to równoznaczne z tym, że dopóki dziecko nie przestanie rosnąć dużo bardziej opłaca się mu wypożyczać narty, ponieważ każdy sezon będzie wymuszał kupno nowej pary.

Wypożyczenie nart Białka Tatrzańska – zalety

Najważniejszą zaletą wypożyczania nart jest kwestia ekonomiczna. Co więcej nie musimy znać się na sprzęcie narciarskim – osoby w wypożyczalni chętnie nam pomogą. Kolejną zaletą jest brak konieczności transportowania nart ze sobą na stok. Jeśli chodzi o wypożyczenie nart Białka Tatrzańska daje taką możliwość zaraz przy stoku – jest to rozwiązanie niezwykle wygodne pod względem logistycznym. Poza tym nie musimy również przechowywać nart w domu – zaoszczędzamy na miejscu. Można zatem stwierdzić, że wypożyczanie nart jest idealną opcją dla dzieci oraz wszystkich początkujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 16 =