Dlaczego warto rehabilitować się w wodzie?

Terapia w wodzie dla dzieci

Rehabilitacja to bardzo istotny element powrotu do sprawności po wszelkiego rodzaju urazach czy operacjach. Jest to jeden z aspektów rehabilitacji. Jako drugi, warto wymienić utrzymywanie sprawności w sytuacjach chorób sprzężonych trwających niemal całe życie. Oferta rynku jest w tym zakresie coraz szersza – jedną z ciekawszych opcji jest terapia w wodzie.

Rehabilitacja w wodzie Kraków – do kogo jest skierowana?

Terapia w basenie jest przewidziana dla bardzo szerokiej grupy osób. Jedną z bardzo licznych grup pacjentów biorących udział w zajęciach na basenie są osoby po amputacjach oraz ofiary wypadków komunikacyjnych czy innych urazów związanych z narządem ruchu. W zajęciach z rehabilitacji wodnej korzystają także osoby z niepełnosprawnością intelektualną, a także pacjenci cierpiący na dolegliwości sprzężone. Terapia wodna ma szereg różnorodnych właściwości, dlatego nie ma praktycznie przeciwwskazań do jej stosowania. Z zajęć na basenie nie powinny korzystać osoby cierpiące na ciężką postać lekoopornej padaczki, która jest ciężka w kontroli, a także osoby z otwartymi ranami i infekcjami skórnymi.

Dlaczego rehabilitacja w wodzie jest tak bardzo skuteczna?

Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że zajęcia w wodzie są jedną z najbardziej skutecznych i efektywnych form rehabilitacji. Już kilkanaście minut zajęć w wodzie można porównać z kilkudziesięcioma minutami ćwiczeń na suchym lądzie. W wodzie nie tylko szybciej można odbudować mięśnie – jest to także doskonałe środowisko do odprężenia i odpoczynku – ciepła woda doskonale rozluźnia wszelkie stany napięciowe. Właściwości wody ułatwiają poruszanie się osobom z dysfunkcjami ruchu, przez co stają się one bardziej otwarte i pewne siebie. To tylko niektóre korzyści jakie wynikają z uczestnictwa w zajęciach wodnej rehabilitacji. Należy pamiętać o tym, że regularna rehabilitacja jest podstawą do zwiększenia sprawności ruchowej. Zajęcia przeznaczone są dla osób w każdym wieku – mogą w nich brać udział zarówno dzieci jak i osoby starsze.

OPEN MEDICAL KRAKÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − jeden =