Czy wiesz, że… Ciekawostki o Malborku!

Czy wiesz, że… Ciekawostki o Malborku!

Malbork to piękna miejscowość, gdzie warto przyjechać chociażby na kilka dni. Nie jest to duże miasto, takie jak Warszawa, czy chociażby Kraków. Jeżeli jednak przyjedziecie tutaj chociażby na te cztery, czy nawet siedem dni, to na pewno nie będziecie się nudzić. Co więcej, jeżeli jesteście miłośnikami spacerowania, to śmiało możecie to miasto poznawać spacerując. Nie jest ono duże, dlatego warto razem z mapą w ręku poznawać wszystkie ciekawostki tego miasta.

Do największych i najbardziej popularnych ciekawostek na pewno należy Zamek, który dumnie wznosi się nad miastem. Kto raz zagości w progach tego miasta, ten koniecznie musi zobaczyć jedną z najsławniejszych siedzib dawnego Zakonu Krzyżackiego. Jeżeli ktoś Wam powie, że jest to największy taki zamek krzyżacki na świecie – to śmiało możecie mu uwierzyć. Jeżeli jednak ktoś Wam wyjawi w sekrecie, że na jego terenie są ukryte jakieś skarby – to wiedzcie, że jednak jest to bajka, a skarbów już tutaj żadnych nie ma. Możecie z kolei dowiedzieć się, zwiedzając te szlachetne mury, że sławetni Krzyżacy należeli raczej do niskich osób, ponieważ wszystkie zamkowe przejścia są bardzo niskie. W tymże zamku został również kręcony w dawnych czasach film, który opowiadał również o losach Krzyżaków.

Jeżeli przyjedziecie do tego miasta razem ze swoimi dziećmi, to pomyślcie również o tym, aby odwiedzić tutejszy Park Dinozaurów. Jest to świetne miejsce, które jest idealnym miejscem edukacyjnym zarówno dla młodszych grup, jak również dla starszych, które bardzo chętnie zapoznają się z tymi dawnymi, prehistorycznymi gadami. Dzisiaj nie możemy podziwiać ich na żywo, jednak taka lekcja biologii na pewno wszystkim się przyda.

A skoro już zawitacie do tego pięknego miasta, to nocleg możecie załatwić w hotelu, gdzie zawsze czekają na Was bardzo wygodne i komfortowe pokoje o wysokim standardzie, a obsługa zadba o to, abyście cały pobyt w tym mieście wspominali bardzo miło. Kto wie, może jeszcze nie raz tam przyjedziecie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × trzy =