Afrykańskie maski rytualne – nie tylko ozdoba

Coraz więcej osób decyduje na to, by w swoich wnętrzach umieścić afrykańskie maski. Co ciekawe, dla większości domowników tego rodzaju przedmiot nie stanowi tylko ozdoby. Osoby, które podróżują lub interesują się różnymi kulturami doskonale wiedzą, iż maski mogą symbolizować wiele rzeczy. Nie zawsze jednak można je przywieźć z podróży, dlatego też coraz częściej powstają sklepy internetowe, w których można zaopatrzyć się w oryginalne, unikatowe afrykańskie maski.

Afrykańskie maski rytualne – dlaczego warto je wybrać?

Za wieloma maskami rytualnymi stoi bardzo ciekawa historia. Niektóre z nich bowiem pochodzą z Demokratycznej Republiki Konga z plemienia Tetela, w którym tworzy się przedmioty z niezwykle efektownego, solidnego drewna. Maski te biorą udział w wielu obrzędach. Przykładem jest Maska Tetela o bardzo charakterystycznym wyglądzie i stonowanym kolorze, która pochodzi z rejonu Górnego Konga w prowincji Sankuru, gdzie ludność utrzymuje się z rolnictwa. Tego typu maska nie tylko doskonale sprawdzi się w klasycznym, tradycyjnym wnętrzu, ale również ozdobi przestrzenie w klimacie skandynawskim, retro, a także nowoczesnym, w którym dominują motywy zwierzęce. Trzeba przyznać, iż afrykańskie maski są ponadczasowe i uniwersalne, więc tak naprawdę dopasują się do każdego miejsca i wnętrza. Kolejnym przykładem jest maska wykonana z pięknego drewna ukazująca głowę zwierzęcia. Nawiązuje ona do tego, iż młodzi chłopcy z afrykańskich wiosek wyruszają do buszu na kilka miesięcy, gdzie uczą się przetrwania w ciężkich warunkach. Taka maska na ścianie, na komodzie lub półce doskonale sprawdzi się w salonie, jadalni, a nawet w sypialni.

Dlaczego warto wybrać maski rytualne?

Mimo iż maski rytualne można kupić od dawna w wielu sklepach internetowych, to jednak oryginalna sztuka afrykańska jest trudno dostępna. Wyjątkiem jest przykładowo Sklep Afrykański z maskami wykonanymi z drzewa z tamtejszych lasów. Precyzja wykonania, ciekawy styl i co najważniejsze, etniczny charakter sprawiają, że takie maski koniecznie powinny się znaleźć we wnętrzach z charakterem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 2 =