Wizyta internisty w domu – najczęstsze problemy pacjentów

Nie da się ukryć, że w rzadko którym państwie opieka zdrowia funkcjonuje na wysokim poziomie. Polska nie jest odosobnionym przypadkiem. Mimo, iż rezydenci odprowadzają w naszym kraju duże podatki na służbę zdrowia, nierzadko zdarza się, że kolejki do lekarza są tak długie, że i tak korzystają oni z prywatnej opieki medycznej. Wiele firm oferuje swoim pracownikom przystąpienie do różnych systemów opieki zdrowotnej. Co miesięczna składka umożliwia korzystanie niemal na każde zawołanie z usług dowolnego specjalisty, wchodzą w ten zakres również prywatne wizyty internisty w domu.

Wizyta internisty w domu – najczęstsze problemy pacjentów

Na pewno każdy z nas znalazł się kiedyś w sytuacji, w której chętnie skorzystałby z przyjazdu lekarza w miejsce zamieszkania. Doskonale znają te kwestię rodzice, którzy na przykład mają kilkoro dzieci, a jedno z nich zachoruje. Trzeba malucha z gorączką czy bolącym uchem zapakować do auta i zawieźć do przychodni, zabierając ze sobą całą gromadkę pozostałych maluchów. W podobnej sytuacji są pacjenci, którzy na przykład cierpią na dolegliwości żołądkowe i wolą nie oddalać się na dłużej od własnej toalety w razie pilnej potrzeby skorzystania z niej. Często z domowej wizyty internisty korzystają również osoby starsze, którym ciężko się dostać do przychodni.

Zobacz:  Wizyty domowe lekarzy Kraków - Medicus

Wizyta lekarska w domu – wady i zalety

Lekarz z dojazdem do domu to bardzo wygodne rozwiązanie. Jego zaletą jest nie tylko brak kolejek, a co za tym idzie strata dużej ilości czasu w ich oczekiwaniu, ale co ważniejsze termin wizyt nie jest odległy. Bywa nawet, że lekarz przyjedzie do nas jeszcze tego samego dnia. Jest to więc oszczędność czasu, ale także naszego zdrowia. Możemy skontrolować nasze zdrowie i organizm dużo wcześniej, co może mieć znaczny lub nawet decydujący wpływ na dalsze leczenie. Rozwiązanie to nie jest pozbawione jednak wad. Minusem dla niektórych może być cena, która będzie nieco wyższa z uwagi na możliwość dojazdu lekarza. Niemniej jednak wygoda jaką oferuje tego typu usługa jest z całym przekonaniem tego warta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + siedem =