W Polsce rośnie popularność domów szkieletowych, które budowane są na modłę tych powstających na przykład w Ameryce Północnej. Sporym zainteresowaniem cieszą się na przykład domy kanadyjskie, które można postawić szybko, ciesząc się już po kilku miesiącach swoim miejscem na ziemi. Co je wyróżnia i charakteryzuje? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek.
Co charakteryzuje domy kanadyjskie?
Domy tego typu powstają na drewnianym stelażu, dlatego też są ekologiczne, przyjemne do życia, ciepłe i przytulne. Charakterystyczne jest to, że można budować je praktycznie przez cały rok, nie martwiąc się tak bardzo warunkami atmosferycznymi. Prawie cały etap budowy jest bowiem etapem suchym, a jeden etap mokry to wylanie fundamentów. To bez wątpienia ogromny plus takiej inwestycji. Dzięki temu prace zakończone są szybciej, a na zamieszkanie w swoim domu nie trzeba czekać na przykład dwa lub trzy lata. Te rozwiązania technologiczne przemawiają do Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na taką budowę, dlatego też kolejki do firm, które stawiają domy kanadyjskie bywają naprawdę długie. Warto stawiać na partnerów, którzy mają spore doświadczenie na rynku. Aby dom był funkcjonalny, ciepły, bardzo ważne jest między innymi to, jak połączy się poszczególne elementy budujące dom oraz zrobi jego ocieplenie.
Cena budowy domu kanadyjskiego
Szybkość realizacji budowy ma ogromne znaczenie. Praktycznie w ciągu pół roku do może stać już wykończony, co w przypadku budynku murowanego, stawianego tradycyjnymi technologiami zajmuje dużo więcej czasu. Poza tym niebagatelne znaczenie ma również cena. Domy kanadyjskie o podobnej powierzchni, jak klasyczny domy murowane, często można zbudować taniej o około 30%. Często oznacza to nawet ponad sto tysięcy złotych oszczędności. Ta kwota przemawia mocno do wyobraźni współczesnych inwestorów. Poza tym bardzo ważne jest to, jak żyje się w takim budynku. Jest on niezwykle ekologiczny, a mikroklimat wewnątrz przyjemny. To zatem naprawdę dobra opcja dla osób, które rozważają budowę domu.