USG w Krakowie – czy można je zrobić w domu?

Każdy doskonale wie, że badanie ultrasonograficzne, czyli popularne USG, nie jest badaniem skomplikowanym, długotrwałym ani tym bardziej bolesnym. Nic zatem dziwnego, że od wielu już lat pacjenci dopytywali w rejestracjach swoich przychodni, czy możliwe jest wykonanie USG w domu? Jak się okazuje, jest to już możliwe i co najważniejsze, często nawet wskazane.

Czy USG w domu jest możliwe?

Badanie USG uważane jest za jedno z najlepszych, a przy tym najszybszych badań, które jest w stanie rozpoznać i zdiagnozować wiele najróżniejszych chorób. Z uwagi jednak na swoją ogromną popularność, często bywa tak, że gabinety, w których takie badanie się wykonuje, są dość mocno oblegane przez pacjentów. Pacjentów, którzy z uwagi na swoje schorzenia i stan zdrowia, często czują ogromny dyskomfort z powodu konieczności przyjazdu i długotrwałego oczekiwania na badanie.

I właśnie dla takich pacjentów możliwa stała się wizyta lekarska z dojazdem do domu, z jednoczesnym wykonaniem badania USG. Wszystko za sprawą poczynionej przez technologie miniaturyzacji. Aparat do USG to już nie jest ogromna maszyna, która zajmuje dużą część gabinetu. Obecnie używane aparaty są bardzo małe, lekkie, przez to możliwe jest ich swobodne przenoszenie.

W jaki sposób zrealizować takie badanie?

Jak zatem widać, wizyta lekarska w domu, podczas której wykonane zostanie badanie USG, jest już jak najbardziej możliwa. Jak jednak ją zrealizować? Nic prostszego, ponieważ jedyne co wystarczy zrobić, to zadzwonić do swojej przychodni, w której jest się zapisanym, a następnie po prostu umówić wizytę domową z jednoczesnym badaniem USG. We wskazanym dniu i o wskazanej przez rejestracje godzinie, lekarz przyjedzie do pacjenta z aparatem do badania USG i w warunkach domowych je wykonana.

Warto się zainteresować taką możliwością, ponieważ jest to zdecydowanie wygodniejsza forma badania, która dla starszych i schorowanych osób może być znacznie bezpieczniejsza dla ich zdrowia, a może i nawet życia. Nie warto się zatem nawet zastanawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × trzy =