Korzyści ze współpracy przedszkola z firmą cateringową

Dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych takich jak przedszkola i żłobki, mają mnóstwo zadań dotyczących dobrego organizowania opieki dla dzieci. Jednym z bardzo ważnych jej elementów jest to, by maluchy miały urozmaicone i smaczne posiłki, które będą pałaszowały z przyjemnością. Wśród przedszkolaków jest tak wiele niejadków, że naprawdę sporo pedagogów w przedszkolach zamartwia się tym, że dziecko przez cały dzień chodzi głodne. Rozwiązaniem może być nawiązanie współpracy z dobrą firmą oferującą catering dla przedszkoli.

Współpraca z firmą oferującą catering dla przedszkoli

Nawiązanie współpracy z dobrą firmą cateringową to jedno z ważniejszych zadań dla każdego dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej. Współcześni rodzice bardzo mocno interesują się żywieniem swoich dzieci, analizując wywieszone na ścianach jadłospisy. Rodzice chcą, by ich dzieci spożywały posiłki pełnowartościowe, urozmaicone, pełne warzyw i owoców. Marzą się im tak zwane domowe obiadki dla ich pociech.

Korzyści ze współpracy z dobrą firmą cateringową

O korzyściach ze współpracy z dobrą firmą cateringową można mówić by i mówić. Po pierwsze, nad jadłospisami czuwają wykwalifikowani dietetycy, którzy komponując posiłki dla maluchów biorą pod uwagę ich zapotrzebowanie nie tylko na kalorie, ale też na wartości odżywcze w posiłkach. Dla dyrekcji przedszkola to ogromny plus – nie trzeba już zatrudniać dietetyka i intendentki, czyli osób odpowiedzialnych za tworzenie jadłospisów oraz zamawianie artykułów spożywczych do ich przygotowania. Poza tym osoby prowadzące przedszkole nie muszą dysponować kuchnią wyposażoną w odpowiedni sprzęt, w której można gotować. Tak naprawdę wystarczy tylko i wyłącznie pomieszczenie do odgrzania posiłku oraz serwowania go. Mogą się tym zająć nawet opiekunki w przedszkolu, nie trzeba zatem zatrudniać kadry do kuchni. To kolejne plusy korzystania z usług firmy cateringowej. Catering dla przedszkoli to zatem oszczędność głównie w sferze finansowej, ale nie tylko. To też wygoda, brak konieczności dostosowywania placówki do wyśrubowanych wymogów sanepidu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 20 =