Korzyści ze współpracy przedszkola z firmą cateringową

Dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych takich jak przedszkola i żłobki, mają mnóstwo zadań dotyczących dobrego organizowania opieki dla dzieci. Jednym z bardzo ważnych jej elementów jest to, by maluchy miały urozmaicone i smaczne posiłki, które będą pałaszowały z przyjemnością. Wśród przedszkolaków jest tak wiele niejadków, że naprawdę sporo pedagogów w przedszkolach zamartwia się tym, że dziecko przez cały dzień chodzi głodne. Rozwiązaniem może być nawiązanie współpracy z dobrą firmą oferującą catering dla przedszkoli.

Współpraca z firmą oferującą catering dla przedszkoli

Nawiązanie współpracy z dobrą firmą cateringową to jedno z ważniejszych zadań dla każdego dyrektora placówki opiekuńczo-wychowawczej. Współcześni rodzice bardzo mocno interesują się żywieniem swoich dzieci, analizując wywieszone na ścianach jadłospisy. Rodzice chcą, by ich dzieci spożywały posiłki pełnowartościowe, urozmaicone, pełne warzyw i owoców. Marzą się im tak zwane domowe obiadki dla ich pociech. Wszystko to może zapewnić dobra firma cateringowa, taka jak na przykład AlmaVerde.

Korzyści ze współpracy z dobrą firmą cateringową

O korzyściach ze współpracy z dobrą firmą cateringową można mówić by i mówić. Po pierwsze, nad jadłospisami czuwają wykwalifikowani dietetycy, którzy komponując posiłki dla maluchów biorą pod uwagę ich zapotrzebowanie nie tylko na kalorie, ale też na wartości odżywcze w posiłkach. Dla dyrekcji przedszkola to ogromny plus – nie trzeba już zatrudniać dietetyka i intendentki, czyli osób odpowiedzialnych za tworzenie jadłospisów oraz zamawianie artykułów spożywczych do ich przygotowania. Poza tym osoby prowadzące przedszkole nie muszą dysponować kuchnią wyposażoną w odpowiedni sprzęt, w której można gotować. Tak naprawdę wystarczy tylko i wyłącznie pomieszczenie do odgrzania posiłku oraz serwowania go. Mogą się tym zająć nawet opiekunki w przedszkolu, nie trzeba zatem zatrudniać kadry do kuchni. To kolejne plusy korzystania z usług firmy cateringowej. Catering dla przedszkoli to zatem oszczędność głównie w sferze finansowej, ale nie tylko. To też wygoda, brak konieczności dostosowywania placówki do wyśrubowanych wymogów sanepidu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × one =