Kiedy warto zdecydować się na wirtualne biuro?

Koncepcja wirtualnego biura powstała na podstawie obserwacji, że niektórzy przedsiębiorcy (zwłaszcza drobni lub aktywni tylko dorywczo), nie potrzebują własnego biura, bowiem pracują w domu lub przemieszczają się i pracują wszędzie tam, gdzie aktualnie się znajdują.

Usługa wirtualnego biura zapewnia takim osobom rejestrację przedsiębiorstwa pod adresem centrum biznesowego lub określonej, często prestiżowej, lokalizacji, bez konieczności wynajmowania tam lokalu. Takie biuro nazywane jest czasami wirtualnym adresem.

Korzyści wynikające w wirtualnego adresu

Zasadniczą korzyścią przedsiębiorcy jest niewątpliwa oszczędność kosztów stałych wynikających z prowadzenia firmy. Koszt wirtualnego biura często jest nawet kilkanaście razy niższy od kosztów realnego wynajmu.

Ponadto, ponieważ adres wirtualny jest adresem rejestrowym firmy, na ten właśnie adres, a nie na adres domowy przedsiębiorcy, przychodzi wszelka korespondencja firmowa. Warto tu podkreślić, że wirtualne biura mają często swoje siedziby w wysokiej klasy biurowcach, więc taki adres siedziby niewielkiego przedsiębiorcy, podnosi jego renomę w oczach kontrahentów. Korespondencję przedsiębiorca odbiera pod adresem rejestrowym osobiście lub może być mu ona przesyłana na adres domowy.

Dodatkowo, biurowce oferujące wirtualny adres, posiadają do dyspozycji swoich klientów pokoje do spotkań lub sale konferencyjne na wynajem. W przypadku potrzeby spotkania się z kontrahentem przedsiębiorca może go więc zaprosić do takiego miejsca.

Wirtualne biuro jest ponadto doskonałym rozwiązaniem dla osób, które pragną zarejestrować swoją firmę w innym mieście, w innym kraju, a nawet na innym kontynencie niż mieszkają. Przedsiębiorca pracuje w domu, uiszczając comiesięczne opłaty za wynajem wirtualnego adresu, a korespondencja firmowa jest mu przesyłana pocztą lub tylko skanowana i przesyłana mailem przez operatora świadczącego usługę.

Wirtualny adres firmy za granicą upoważnia ponadto przedsiębiorcę do założenia firmowego rachunku bankowego w kraju rejestracji.

Sprawdź – wirtualne biuro w Niderlandach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 − jeden =