Jak poprawnie zezłomować pojazd?

Zezłomowanie pojazdu wbrew pozorom nie jest trudnym zadaniem. W większości przypadków niezbędne jest zebranie odpowiednich dokumentów i udanie się z nimi do stacji demontażu pojazdów. Od pracownika stacji demontażu należy oczywiście odebrać stosowne zaświadczenie oraz dokumenty pojazdu, które zostały unieważnione. Ostatnim krokiem jest udanie się do wydziału komunikacji, gdzie należy wyrejestrować samochód. Na to zadanie mamy 30 dni od zezłomowania auta.

Jak wybrać najlepszą stację demontażu pojazdów?

Aby zezłomowanie pojazdu przebiegło sprawnie i bez zakłóceń warto poświęcić nieco czasu, aby wybrać rzetelną stację demontażu pojazdów. Najbezpieczniejszym wyborem jest oczywiście skorzystanie z usług doświadczonych firm, które mogą pochwalić się wieloma zadowolonymi klientami. Tylko legalnie działająca firma po wykonaniu swoich usług wydaje zaświadczenie o demontażu pojazdu, unieważnioną kartę pojazdu oraz unieważnione tablice i dowód rejestracyjny.

Jakie dokumenty trzeba skompletować?

Legalnie działające stacje demontażu wymagają od swoich klientów przede wszystkim okazania dowodu osobistego albo dowolnego innego dokumentu, dzięki któremu można potwierdzić tożsamość. Niezbędne są oczywiście tablice rejestracyjne, które zazwyczaj zamontowane są na pojeździe. Przy złomowaniu pojazdu nie można zapominać o zabraniu dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu.

Zezłomowanie pojazdu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając stację demontażu, warto zwrócić uwagę na sposób odbioru auta. Renomowane firmy bardzo często posiadają własne auto lawety, a co najważniejsze zapewniają swoim klientom bezpłatne odebranie samochodu bezpośrednio od właściciela. Jest to bardzo wygodne i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Dobre stacje zajmują się kompleksowym demontażem samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów. Do zezłomowania oddać można oczywiście samochody powypadkowe, spalone, czy też po zalaniu. O zezłomowaniu auta należy powiadomić również swojego ubezpieczyciela, dzięki czemu będzie można odzyskać część niewykorzystanej składki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × jeden =