Alkoholizm – z jakiego typu pomocy najlepiej skorzystać?

Osoby mające problem z alkoholem i zdecydowane na podjęcie walki z nim mają do wyboru wiele możliwości. Problem ten jest w Polsce zakrojony na szeroką skalę i choćby z tego powodu można znaleźć w kraju liczne placówki oferujące leczenie alkoholizmu. Takich miejsc nie można jednak wybierać pochopnie, gdyż ważna jest nie tylko jakość oferowanej przez nie opieki, ale też komfort pacjenta. 

Co można wybrać? 

Alkoholicy mogą leczyć się ambulatoryjnie, pozostając w domu, oddając się zwykłej aktywności i uczęszczając na spotkania z terapeutą – grupowe lub indywidualne. Jednak nie zawsze jest to dobre rozwiązanie. Na pewno jest ono polecane tylko osobom, które mają bardzo silną wolę, a przy tym nie są narażone na kontakt z otoczeniem, które sprzyja sięganiu po alkohol. Jeśli tak jest, zdecydowanie łatwiej będzie walczyć z nałogiem, pozostając w ośrodku terapeutycznym. Pozwoli to oderwać się od codziennych spraw, a także od środowiska mającego destrukcyjny wpływ. Takie rozwiązanie jest też najlepsze w przypadku osób, u których choroba alkoholowa jest zaawansowana, gdyż mogą one nieustannie potrzebować nie tylko pomocy psychologa, ale też na przykład opieki pielęgniarskiej. W takich miejscach można też przeprowadzić detoks zatrutego alkoholem organizmu. 

Skontaktuj się: Terapia Tu i Teraz - Prywatna klinika leczenia alkoholizmu

Ośrodek publiczny czy prywatny? 

W Polsce działa wiele państwowych placówek leczenia alkoholizmu, jednak na miejsce w nich nieraz trzeba długo czekać. Zwykle też nie mogą one zaoferować swym pensjonariuszom szczególnie komfortowych warunków, także jeśli chodzi o dobry dostęp do opieki medycznej. Jeśli więc tylko można sobie na to pozwolić, na pewno lepszym rozwiązaniem będzie terapia alkoholowa w prywatnym ośrodku leczenia alkoholizmu. Taka placówka może zapewnić pacjentowi dużo lepszą i troskliwą opiekę, kameralną atmosferę, w której łatwiej jest się wyciszyć, a także komfortowe warunki. To ostatnie także jest bardzo ważne, gdyż osoby walczące z nałogami zwykle mają kruchą psychikę i utrzymanie ich w dobrym samopoczuciu jest bardzo ważne dla powodzenia terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 + 10 =