Wynajem autokarów dla szkół

Każda szkoła posiada uprawnienia do organizacji różnego rodzaju wyjazdów. W tym celu konieczne jest zagwarantowanie środka transportu. Zarówno ze względów finansowych, jak i praktycznych szkoły najczęściej decydują się na wynajem autokaru. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa oraz wynajmu pojazdu w praktyce?

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Wynajem autokarów dla szkół to duża odpowiedzialność. Z tego względu przed zdecydowaniem się na skorzystanie z usługi musimy być pewni, że firma, w którą zamierzamy współpracować zagwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Podstawową kwestią, na którą należy zwrócić szczególną uwagę jest stan techniczny autokaru.

Jeżeli więc chcemy zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa powinniśmy współpracować z firmami, które posiadają nową flotę autobusów.

Oczywiście wszystkie z pojazdów powinny być wyposażone w sprawne pasy bezpieczeństwa oraz dodatkowe lusterka, które pozwolą kierowcy na nadzorowanie sytuacji wewnątrz pojazdu. Chcą mieć pewność, że autokar spełnia wszystkie wymagania przed każdym przejazdem szkoła ma prawo, aby zamówić kontrolę inspekcji transportu drogowego. W takim przypadku uzyskamy absolutną pewność, iż samochód, w którym będą znajdowały się dzieci jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Korzystanie z usług w praktyce

Jeżeli firma prowadzi wynajem autokarów musi ona zatrudniać uprawnionych do ich obsługi kierowców. Oznacza to, że kierowcy muszą posiadać prawo jazdy kategorii D oraz posiadać minimum 24 lata. Oczywiście przewóz osób (szczególnie dzieci) wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością dla kierowcy.

Oznacza to, że kierowcy dobrani do obsługi wycieczki szkolnej powinni również posiadać nienależyte doświadczenia oraz charakteryzować się określonymi cechami osobowości. To, jak usługa zostanie zrealizowana w praktyce zależy jedynie od oczekiwań szkoły. Niemniej jednak w celu uzyskania wyceny należy podać:

  • miejscowość początkową,
  • miejscowość docelową,
  • datę odjazdu,
  • datę powrotu,
  • liczbę pasażerów.

Każda z firm posiadających te podstawowe informacje dotyczące wyjazdu szkolnego będzie w stanie określić koszt skorzystania z wynajmu autokaru. Decydując się na współpracę z firmą należy zwrócić uwagę, czy z wynajmem pojazdu nie wiążą się dodatkowe ukryte koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × four =