Kamery monitoringu – jaką funkcjonalność oferują?

Dom to nasz azyl, w którym odpoczywamy. Miejsce, gdzie przebywamy z ukochaną rodziną, odcinając się od szalonego świata zewnętrznego. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy czuli się w nim w pełni bezpiecznie. Aby jednak tak było, warto zainstalować kamery monitoringu.

Monitoring w domu jednorodzinnym – dobra inwestycja

Kiedy zamontujemy bezprzewodowe urządzenia rejestrujące obraz wewnątrz budynku i w jego bezpośrednim otoczeniu, to możemy podglądać konkretne pomieszczenia. Przydaje się to szczególnie wtedy, gdy udajemy się w podróż. Dzięki monitoringowi jesteśmy w stanie kontrolować też nasze dzieci. Widzimy, czy na pewno nic im nie zagraża. Obserwujemy więc, co robią aktualnie w swoim pokoju i jak przebiega ich sen.

Jednak największą zaletą jest ochrona mienia przed złodziejami. Kamery pozwalają nam na szybką reakcję w przypadku stwierdzenia próby włamania. Można więc skutecznie zapobiegać na przyszłość wtargnięciom na naszą posesję i kradzieżom cennych przedmiotów.

Kamery monitoringu i ich różne funkcje

Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które zaskakują swoimi opcjami. Do użytku domowego najlepiej sprawdzą się oczywiście kamery WiFI. Są dość małe, do tego starannie zaprojektowane. Nie wymagają żadnego kucia ścian i przeprowadzania przez nie długich przewodów.

Co ważne, oferują często wysoką jakość obrazu (od 720p do nawet 1080p). Umożliwiając podgląd w czasie rzeczywistym (wystarczy mieć smartfon podłączony do Internetu) oraz zapisywanie wideo na zainstalowanej karcie SD. Nieco lepsze modele pozwalają jeszcze na jednoczesną synchronizację plików do tak zwanej „chmury”. Przydaje się to wtedy, gdy karta ulegnie uszkodzeniu.

Bardzo ciekawą funkcją jest np. rejestracja 360 stopni (wszystkiego dookoła kamery) oraz możliwość automatycznego śledzenia poruszającego się człowieka. Wyżej było wspomniane, że monitoring pomoże w dbaniu o bezpieczeństwo małych dzieci. Wiele modeli kamer ma bowiem opcję elektronicznej niani, która rozpozna płacz i wyśle odpowiedni alert. W ten sposób młodzi rodzice mogą szybko zareagować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

two × 1 =