Jaki alkohol najczęściej piją Polacy?

Jak pokazują najnowsze badania, Polacy coraz częściej sięgają po alkohol. W ciągu całego roku z pewnością ku temu jest bardzo wiele okazji, jednakże ludzie niestety piją znacznie częściej. Zatem jakie mogą być tego bezpośrednie przyczyny? Dlaczego coraz częściej sięgamy po alkohol i co jest najczęściej spożywane spośród wysokoprocentowych trunków?

Uzależnienie od alkoholu coraz częstsze

Stopniowo Polacy stają się coraz bardziej uzależnieni od alkoholu. Jak pokazują najnowsze badania, najczęściej kupujemy małe butelki alkoholu, które mają około 100 – 200 ml. Tak małą buteleczkę można z łatwością schować do kieszeni lub też bagażu podręcznego i wypić przykładowo tuż po pracy. Niestety nie jest to okazjonalne picie, a wręcz uzależnienie.

Zdecydowanie alkoholizm wśród Polaków staje się coraz bardziej powszechny. Jak można zauważyć w szczególności przed wolnymi dniami, w sklepach znikają najczęściej napoje wysokoprocentowe takie jak czysta wódka, jak również często także whisky. Polacy nagminnie spożywają także alkohol z niższą zawartością procentów, najczęściej piwo. Należy pamiętać, że nawet pijąc małe ilości, jednak w miarę systematycznie, bardzo łatwo możemy się uzależnić.

Objawy alkoholizmu mogą być różne, jednak najczęściej ludzie sięgają po alkohol nie tylko z nudów, ale nawet w celu poprawy swojego humoru. Jeżeli nie potrafimy znaleźć innych sposobów na poprawę swojego nastroju, a alkohol staje się dla nas nagle jedynym rozwiązaniem, powinniśmy bardzo na siebie uważać. Warto już w takim momencie życia odstawić tego typu trunki. Leczenie alkoholizmu jest często bardzo mozolne, jak również wielu osobom nie udaje się do końca pokonać nałogu. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy tym samym zniszczyć życie nie tylko swoje, ale także naszych bliskich. Alkoholizm zazwyczaj rozpoczyna się od systematyczne picia, dlatego jeżeli podczas wielu okazji nie będziemy potrafili sobie odmówić mocniejszego trunku powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy mieć już duży problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dziewięć =