Gdzie postawić drapak dla kota?

Gdzie postawić drapak dla kotaRównie ważne jak znalezienie odpowiedniego drapaka dla kota jest wybranie właściwego miejsca do jego ustawienia. O czym powinniśmy pamiętać, aby zapewnić zwierzęciu komfort i bezpieczeństwo korzystania z drapaka?

Drapak powinien znaleźć się w każdym domu, w którym mieszka kot. Nie tylko pozwala zwierzęciu na regularne ostrzenie pazurków, a tym samym zmniejsza ryzyko zniszczenia mebli, ale również jest doskonałym miejscem do wypoczynku i zabawy.

W sklepach znajdziemy różne kocie drapaki – niskie i wysokie, stojące i przykręcane do ściany. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup drapaka, warto przemyśleć, gdzie go ustawić. Jakie będzie idealne miejsce na drapak dla kota?

Salon albo przedpokój

Najczęściej kocie drapaki umieszczane są w dwóch pomieszczeniach – w salonie albo w przedpokoju. Najlepiej nie stawiać drapaka w sypialni, ponieważ kot może w środku nocy obudzić nas odgłosem ostrzenia pazurków.

Drapak to miejsce kociej obserwacji

Koty korzystają z drapaka bardzo często jako miejsce obserwacji okolicy. Właśnie dlatego drapak dla kota powinniśmy umieścić tam, gdzie zwierzę będzie miało dobry widok na cały pokój, na przykład w jego narożniku. Możemy także ustawić go przy wejściu do pokoju – wtedy zwierzę będzie mogło mieć na oku większą przestrzeń.

Pobliski kaloryfer to dodatkowy atut

Jeśli chcemy zapewnić zwierzęciu dodatkowy komfort korzystania z drapaka w ciągu chłodnych miesięcy, możemy umieścić go przy kaloryferze. Pamiętajmy jednak o tym, aby nie zasłaniać grzejnika całkowicie, ponieważ utrudni do rozchodzenie się ciepła po pomieszczeniu.

Z drapaka na meble

Jeśli drapak dla kota będzie odpowiednio wysoki, zwierzak może próbować skoczyć z niego na okoliczne meble. Jeśli nie chcemy mu na to pozwolić, pamiętajmy o tym, aby drapak umieścić nieco dalej od umeblowania.

Najlepiej z dala od okien

Aby zapewnić zwierzęciu większe bezpieczeństwo, drapak dla kota powinniśmy ustawić z dala od okna. Gdy skrzydło okienne będzie uchylone, kot może próbować wskoczyć na nie i może narazić się na poważne urazy, a nawet śmierć, gdy zaklinuje się między skrzydłem okna, a ramą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =