Doradztwo prawno-finansowe – czego tak naprawdę dotyczy?

Prowadząc firmę bardzo często zdarza się, że przedsiębiorca musi korzystać z pomocy specjalistów. Szczególnie istotne jest to w sprawach podatkowych, finansowych i prawnych. Ze względu na to, że przepisy w tym zakresie są bardzo skomplikowane i często się zmieniają, by uniknąć jakichkolwiek nieprawidłowości i uchybień, przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z profesjonalnej pomocy, jaką jest doradztwo prawno-finansowe.

Usługi w ramach doradztwa prawno – finansowego

Kancelarie doradztwa prawno – finansowego najczęściej współpracują ze specjalistami różnych dziedzin, czyli audytorami, księgowymi, kadrowymi, specjalistami ds. zarządzania ryzykiem oraz doradcami: podatkowymi, gospodarczymi, finansowymi oraz ds. pozyskiwania funduszy unijnych. Wobec tego zakres usług oferowanych przez tego typu kancelarie jest bardzo szeroki i należą do nich m.in.: prowadzenie badań i przeglądów sprawozdań finansowych; opracowywanie planów połączeń, przekształceń i podziałów spółek; realizacja audytów finansowych, podatkowych i kadrowo – płacowych; sporządzanie polityki rachunkowości; opracowywanie jednostkowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych; wyceny przedsiębiorstw oraz aktywów niematerialnych czy też przeprowadzanie badań due diligence finansowego i podatkowego. Ponadto kancelarie doradztwa prawno – finasowego przekształcają rachunkowości i sprawozdania finansowe firm na Międzynarodowe Standardy Rachunkowości i Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) i US GAAP oraz zajmują się procesami wdrażania elementów kontrolingu, budżetowania i prognozowania finansowego.

Takie właśnie usługi oferuje Financial Center, czyli jedna z najpopularniejszych i najskuteczniejszych firm, zajmujących się doradztwem prawno – finansowym.

Jak widać, usługi tego typu są bardzo istotne dla przedsiębiorstw, bowiem wiedza i doświadczenie specjalistów w znacznym stopniu usprawniają i optymalizują działanie firmy, a także pomaga wprowadzić innowacyjne działania w zakresie finansowym, kadrowym i prawnym, co najczęściej przynosi istotne efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × four =