Zdjęcia w ogłoszeniu i sprzedaż nieruchomości

Decydując się na kupno nieruchomości, klient najpierw chce je zobaczyć. Jednak zamieszczając ofertę sprzedaży domu czy mieszkania w internecie lub prasie – należy zainteresować nim potencjalnych klientów tak, aby zechcieli się umówić ze sprzedającym i rzucić okiem na to, co ma do zaoferowania. Nieocenioną pomocą w tej kwestii jest zamieszczenie w ogłoszeniu zdjęć. 

W zdjęciach dodawanych do ogłoszenia nie chodzi oczywiście o zwykłe fotki zrobione telefonem komórkowym czy innym sprzętem, który da nam zniekształcony obraz dość niskiej jakości, ale o profesjonalne fotografie wykonane profesjonalnym sprzętem. Dobrze, by były poddane obróbce cyfrowej w odpowiednim do tego programie. Takie umiejętności oraz adekwatne ku temu oprogramowanie posiadają wykwalifikowani fotografowie. Warto zainwestować w wynajęcie specjalisty, który podejmie się sfotografowania zarówno wnętrza domu, jak i jego zewnętrznej części lub wszystkich pomieszczeń mieszkania – wówczas osoba przeglądająca ogłoszenia będzie miała szansę zapoznać się z wyglądem nieruchomości i z pewnością szybciej zdecyduje się na obejrzenie jej osobiście.

Profesjonalny, fotograf dzięki doświadczeniu i wiedzy, będzie potrafił wykonać zdjęcia tak, by wyglądały one atrakcyjnie i zachęcająco – między innymi dobierze odpowiedni kadr oraz optymalne natężenie oświetlenia pomieszczeń, dzięki któremu obraz pomieszczeń uwieczniony na zdjęciu będzie prezentował się dużo bardziej okazale. Zadba również o uchwycenie najważniejszych szczegółów i detali – takich, które nie przyszłyby do głowy większości amatorów, a które uwypuklają zalety wystawianej na sprzedaż nieruchomości.

Fotografia przemysłowa w obrocie nieruchomościami odgrywa tak dużą rolę, że agencje i biura pośredniczące sprzedaży organizują specjalne szkolenia dla fotografów specjalizujących się w robieniu zdjęć domów, mieszkań i innych obiektów. Dlaczego? Otóż przede wszystkim dlatego, że klient kupuje oczami i wiedzą o tym wszyscy marketingowcy oraz spece od technik sprzedażowych. Jeśli więc zamierzasz sprzedać nieruchomość – koniecznie przemyśl kwestię zatrudnienia profesjonalisty, który swoimi zdjęciami uczyni Twoje ogłoszenie atrakcyjniejszym!

PiotrPiątek