Zatłoczone polskie góry?

Kotlina Kłodzka i położone w niej miejscowości takie jak Kudowa Zdrój są świetną alternatywą wypoczynkową dla zatłoczonych polskich miast w Tatrach. Nastała jesień a wraz z nią zaczynamy się zastanawiać nad feriami zimowymi. Wówczas każdy z nas pragnie skorzystać z wolnego czasu, a najlepiej zima jest go spędzić oczywiście w górach.

Jednak wizja przebywania w niemiłosiernie zatłoczonych kurortach narciarskich, osoby, które pragną spokoju i wypoczynku, może przyprawić o ból głowy. A może lepszym rozwiązaniem będzie wycieczka w góry, te mniej znane, właśnie teraz? Niewiele osób docenia walory jesieni w górach, która jest magiczna i zjawiskowa. Jesienią górskie doliny, łąki i lasy zmieniają barwę, a bogata roślinność pokrywająca te tereny stroi się dla nas jak na wielki bal. Zewsząd otaczają nas setki odcieni żółci, złota, brązów i czerwieni, które sprawiają, że jesienią w górach czujemy się jak w zaczarowanej krainie.

Niestety popularne tatrzańskie kurorty są zatłoczone również jesienią, dlatego warto zastanowić się nad innym miejscem wypadowym. Doskonałą alternatywą może być Kotlina Kłodzka i położona w niej malownicza miejscowość Kudowa Zdrój. Kotlina Kłodzka otoczona przez Góry Stołowe, Bystrzyckie i Bardzkie a także przez Masyw Śnieżki, jest okolicą o niepowtarzalnych walorach krajobrazowych. Na jej ternie znajduje się wiele przepięknych miejscowości, które niegdyś były kojarzone jedynie z działalnością sanatoryjno – uzdrowiskową. Podobnie było z Kudową Zdrój, która jednak dzisiaj rozwija turystykę w wielu innych kierunkach.

Chcąc zrelaksować się w jeszcze nie zatłoczonych górach powinniśmy się wybrać właśnie w rejony Kotliny Kłodzkiej, gdzie czeka na nas wiele atrakcji, spokój i prawdziwy wypoczynek. Ponadto Kudowa Zdrój dysponuje wieloma ciekawymi miejscami, gdzie możemy spędzić wolny czas jesienią.

Oczywiście spacery i wędrówki po malowniczych szlakach krajoznawczych Kotliny Kłodzkiej są chyba najbardziej atrakcyjne jesienią, jednak gdy będziemy mieli ochotę na inną formę wypoczynku, to w Kudowie Zdroju na pewno nie będziemy się nudzić.