Zaspałaś? Odkryj tajniki jak szybko się przygotować do wyjścia

Na pewno nie raz zdarzyło Ci się pospać odrobinę dłużej. Budzik dzwonił i dzwonił w nieskończoność, a Ty miałaś wrażenie, jakbyś przespała zaledwie kwadrans? Nie jedna z nas walczyła ze zmęczeniem z samego rana, szczególnie gdy za oknem jeszcze szaro, ciemno i tak.. nieprzyjemnie. Nagle patrzysz na zegarek, a tu tylko pół godziny do wyjścia, aby nie spóźnić się do pracy. Panika, pośpiech, ale nie musisz tak walczyć z czasem, jeżeli wypróbujesz nasze tricki.

Gdyby się zapytać losowo wybranej kobiety, czy chociaż raz zaspała do pracy bądź na uczelnię, gwarantujemy, że każda odpowie twierdząco. Nie jest to nic złego, przecież każdy z nas może mieć gorszy dzień lub nie spać w nocy z różnych powodów. Ale gdy rano spojrzymy na zegarek i widzimy jak dawno temu powinniśmy wstać, zaczyna się lekka panika – gdzie są moje ubrania, jak zrobić makijaż, a co z kawą? Na spokojnie! Wszystko można ogarnąć, jeżeli tylko zastosujesz się do naszych tricków.

Zamiast paniki, zimny okład na twarz i kawa

Nie ma nic gorszego jak panika. Zaczynasz nerwowo chodzić po mieszkaniu, starając się zrobić wszystko na raz, a tak naprawdę zapominasz po co poszłaś do łazienki. Lepiej zrób to na spokojnie. Gdy zobaczysz, że zostało Ci mało czasu do wyjścia, wyznacz priorytety. Mycie głowy? Może lepiej weź suchy szampon. Śniadanie? Możesz zjeść bułkę w aucie lub w pracy. Makijaż? Tylko ten podstawowy, którego raczej nie wypada robić w pracowniczej łazience, ale od początku.

Pierwsze co powinnaś zrobić to spacer do łazienki, przemyj twarz zimną wodą – oczyścisz skórę, zimny okład ściągnie opuchliznę po przespanej nocy oraz lekko się obudzisz. Idź do łazienki i nastaw ekspres, a w tym czasie ubierz się. Jeżeli chciałaś coś wyprasować, lepiej wybierz taki ubiór, którego nie trzeba przygotowywać, zaoszczędzisz cenne minuty. Gdy się ubierzesz, a kawę nalejesz do kubka, wróć do łazienki.

Wykonaj prosty makijaż – podkład, puder, kredka do oczu. Tusz i szminkę możesz włożyć do torebki i przygotować się po drodze (nie polecamy malowania się w samochodzie – jest to niebezpieczne, ale i uciążliwe) lub w pracy. Weź do ręki suchy szampon i odśwież włosy, jeżeli miałaś rano je doprowadzić do porządku. Na wszelki wypadek wrzuć suchy szampon do torebki, gdybyś w pośpiechu nie nałożyła go na wszystkie pasma włosów. Nie zapomnij też umyć zębów po kawie! A teraz zakładaj buty, płaszcz, wrzuć jakąś przekąskę do torebki, niezbędne kosmetyki i ruszaj na podbój nowego dnia!

Takie cuda możesz zdziałać korzystając z produktów:

farmona