Z wizytą w siedzibie krzyżackiej

Kto z Was nie słyszał o Malborku? To małe miasto na pewno jest Wam doskonale znane z historii Polski, a szczególnie z krzyżackich historii. Jeżeli jesteście miłośnikami fascynujących opowieści o zakonie krzyżackim, to na pewno słyszeliście o Malborku, gdzie w końcu znajdowała się główna siedziba tego zakonu. W tym mieście znajduje się jeden z najsłynniejszych zabytków, który warto odwiedzić. Dokładnie chodzi o przepiękny zamek, który wznosi się na wzgórzu i można podziwiać jego doniosłą bryłę.

Most prowadzący do zamku
Most prowadzący do zamku

Zamek w Malborku od lat cieszy się wielką popularnością. Wiele wycieczek przyjeżdża właśnie do tego miasta, aby zapoznać się z muzeum, które znajduje się w zamkowych komnatach. Spacerując za przewodnikiem można zapoznać się z największymi i najsławniejszymi historiami, które wiążą się właśnie z zakonem krzyżackim. Dowiecie się jak żyli, jakie były ich zwyczaje i obyczaje, zobaczycie salę, gdzie prowadzone były poważne obrady oraz, gdzie byli przetrzymywani więźniowie krzyżaccy. Zamek jest bardzo duży, dlatego musicie nastawić się na kilkugodzinne zwiedzanie. Oczywiście zapoznacie się też ze strojami rycerzy oraz z ich bronią, która była używana w tamtejszych czasach.

Z okien zamku możecie podziwiać przepiękną okolicę i panoramę miasta. Trzeba przyznać, że malborskie ziemie są naprawdę imponujące. Warto zatrzymać się w Malborku na dłużej, jeżeli ktoś ma taką możliwość. Znajduje się tutaj wiele placówek przyjaznych turystom, w tym hotel Dedal. Zawsze znajdziecie tam wolne miejsca noclegowe, z których mogą skorzystać klienci indywidualni oraz klienci biznesowi. Warto zapoznać się z ich bogatą ofertą szczegółowo.

Widok na dziedziniec zamku Krzyżackiego w Malborku
Widok na dziedziniec zamku Krzyżackiego w Malborku

Spacerując uliczkami miasta można zapoznać się również z innymi zabytkowymi miejscami, do których należą chociażby resztki murów obronnych lub też Brama Garncarska, gotycki kościół św. Jana. Nad brzegiem rzeki można podziwiać również ruiny Szkoły Łacińskiej. Kilkudniowy pobyt w Malborku na pewno Wam się spodoba i spędzicie tu bardzo miłe chwile. Potem możecie ruszyć dalej w stronę Morza Bałtyckiego.

Hotel DEDAL w Malborku