W jaki sposób odpowiednia dieta wpływa na jego osiągnięcia w szkole?

Współczesna wiedza dotycząca dietetyki i żywienia jest coraz bardziej powszechna. Bardzo często mówi się, że „jesteś tym co jesz”. To powiedzenie odnosi się do tego, jak niebagatelne znaczenie ma odżywianie się dla dobrostanu fizycznego i psychicznego człowieka. Szczególnie ważne jest to w przypadku małych dzieci oraz dzieci w wieku szkolnym. To właśnie wtedy ich układ nerwowy rozwija się najszybciej i najmocniej. Jedzenie to paliwo nie tylko dla mięśni, ale też dla mózgu człowieka.

Czy dieta ma wpływ na sprawność umysłową u dziecka?

Od dawna wiadomo, że dzieci niedożywione nigdy w pełni nie wykorzystają swojego potencjału umysłowego. Aby zatem dziecko mogło mieć dobre wyniki w szkole, absolutnie nie może być głodne. Pełny brzuch to jednak nie wszystko. W końcu nie chodzi tylko o to, by się najeść, ale też o to, by wraz z pożywieniem dostarczyć witamin oraz mikro i makroelementów. To właśnie one mają wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, na nastrój człowieka, na funkcjonowanie zmysłu wzroku. Szczególnie ważne jest zatem to, by dieta dziecka była bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, by nie brakowało w niej świeżych warzyw oraz owoców. Ważne jest to, aby dziecko otrzymywało posiłki składające się ze złożonych węglowodanów, które są długo trawione i przez długi czas uwalniają energię. To właśnie dzięki takim śniadaniom czy obiadom dziecko przez kilka godzin nie odczuwa dotkliwego głodu, a jego mózg regularnie otrzymuje zastrzyk energii. 

Catering dla szkół, czyli najlepsze rozwiązanie kwestii żywienia dzieci w placówce

Placówki szkolne mają swoje stołówki. Tak wiele dzieci źle kojarzy to miejsce, bo niestety wciąż w wielu szkołach na obiady serwowane są mało apetyczne dania. Nie trzeba wiele, by to zmienić. Doskonałym rozwiązaniem problemu będzie na przykład współpraca z firmą cateringową, która będzie dostarczała gotowe posiłki dla dzieci. Firma cateringowa to miejsce, w którym nad jadłospisami czuwają wykwalifikowani dietetycy, a zatem posiłki są pełnowartościowe, czyli takie, jakie powinny otrzymywać właśnie dzieci.

Jeśli zastanawiasz się co do zaoferowania mają firmy cateringowe, sprawdź ofertę AlmaVerde

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × three =