W jaki sposób odpowiednia dieta wpływa na jego osiągnięcia w szkole?

Współczesna wiedza dotycząca dietetyki i żywienia jest coraz bardziej powszechna. Bardzo często mówi się, że „jesteś tym co jesz”. To powiedzenie odnosi się do tego, jak niebagatelne znaczenie ma odżywianie się dla dobrostanu fizycznego i psychicznego człowieka. Szczególnie ważne jest to w przypadku małych dzieci oraz dzieci w wieku szkolnym. To właśnie wtedy ich układ nerwowy rozwija się najszybciej i najmocniej. Jedzenie to paliwo nie tylko dla mięśni, ale też dla mózgu człowieka.

Czy dieta ma wpływ na sprawność umysłową u dziecka?

Od dawna wiadomo, że dzieci niedożywione nigdy w pełni nie wykorzystają swojego potencjału umysłowego. Aby zatem dziecko mogło mieć dobre wyniki w szkole, absolutnie nie może być głodne. Pełny brzuch to jednak nie wszystko. W końcu nie chodzi tylko o to, by się najeść, ale też o to, by wraz z pożywieniem dostarczyć witamin oraz mikro i makroelementów. To właśnie one mają wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego, na nastrój człowieka, na funkcjonowanie zmysłu wzroku. Szczególnie ważne jest zatem to, by dieta dziecka była bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, by nie brakowało w niej świeżych warzyw oraz owoców. Ważne jest to, aby dziecko otrzymywało posiłki składające się ze złożonych węglowodanów, które są długo trawione i przez długi czas uwalniają energię. To właśnie dzięki takim śniadaniom czy obiadom dziecko przez kilka godzin nie odczuwa dotkliwego głodu, a jego mózg regularnie otrzymuje zastrzyk energii. 

Catering dla szkół, czyli najlepsze rozwiązanie kwestii żywienia dzieci w placówce

Placówki szkolne mają swoje stołówki. Tak wiele dzieci źle kojarzy to miejsce, bo niestety wciąż w wielu szkołach na obiady serwowane są mało apetyczne dania. Nie trzeba wiele, by to zmienić. Doskonałym rozwiązaniem problemu będzie na przykład współpraca z firmą cateringową, która będzie dostarczała gotowe posiłki dla dzieci. Firma cateringowa to miejsce, w którym nad jadłospisami czuwają wykwalifikowani dietetycy, a zatem posiłki są pełnowartościowe, czyli takie, jakie powinny otrzymywać właśnie dzieci.

Jeśli zastanawiasz się co do zaoferowania mają firmy cateringowe, sprawdź ofertę AlmaVerde

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 2 =