Święta w domu czy poza nim?

Tradycyjnie święta spędzano w domu, w gronie najbliższych, odwiedzano się nawzajem, a następne wspólnie biesiadowano. Obecnie jednak coraz silniejszy staje się trend, zgodnie z którym okres świąteczny można spędzić na wyjeździe, na przykład w górach lub nad morzem, a przygotowanie świątecznych potraw zostawić obsłudze hotelu. Jakie są zalety jednego i drugiego rozwiązania? Czego się spodziewać po świętach spędzonych w hotelu?

Jak zorganizować święta poza domem?

Święta poza domem mogą wyglądać w różny sposób. Najczęściej wybieranym jest, zwłaszcza w okresie zimowym, pobyt w hotelu, Wielkanocą chętnie wybieramy także domki letniskowe. Decydując się na spędzenie okresu świątecznego w hotelu czy pensjonacie, możemy po prostu zarezerwować noclegi, a organizacją posiłku zająć się samodzielnie lub wykupić gotowy pakiet – wtedy to hotel przygotuje dla nas uroczystą, świąteczną kolację czy śniadanie.

Zalety świąt w hotelu

Jakie zalety ma świąteczny wyjazd do hotelu? To przede wszystkim wygoda i gwarancja wypoczynku. Spędzając święta poza domem, nie musimy godzinami stać w kuchni ani przygotowywać domu na przyjęcie krewnych. Jeśli zdecydujemy się na zakup świątecznego pakietu, hotel wszystkim się zajmie – możemy liczyć zarówno na ładnie udekorowane otoczenie, jak i na posiłki zawierające tradycyjne, świąteczne dania.

Inny atut to magiczna aura, zwłaszcza jeśli chodzi o Boże Narodzenie. Spędzając zimowe święta w hotelu w górach, mamy większe szanse na to, że podczas Wigilii z nieba będzie się sypał wymarzony, biały puch. Atrakcją, którą gwarantują święta w hotelu, są też dodatkowe atrakcje, które umożliwią ciekawe spędzenie wolnego czasu – w górach narty, nad morzem pływanie czy spacery nadmorskim brzegiem.

Jakie są minusy świąt poza domem?

Święta poza domem mają jednak również swoje wady. Świąteczny pobyt w hotelu czy pensjonacie może nie przypaść do gustu zwłaszcza tradycjonalistom, dla których święta nierozłącznie wiążą się z domowym zaciszem. Ci z pewnością poczują się nieswojo w obcym otoczeniu. Wadą dla wielu osób może być fakt, że dania świąteczne przygotowano według nieco innego niż ten praktykowany od pokoleń w danej rodzinie przepisu, lub to, że podano je w gronie innych gości.

Zobacz ofertę: Spędź święta Bożego Narodzenia w Pałacu Domaniowskim