Sprzęt do wykonywania nadruków na koszulkach

Nadruk na koszulce - jak to się robi?

Koszulki z nadrukiem cieszą się dużą popularnością. Wykorzystywane są do różnych celów – w firmach jako ubranie, które ma pomóc w identyfikacji pracowników, jak i do sprzedaży danych t-shirtów. Jak się też okazuje, jest to świetny biznes, ponieważ sprzedaż ciekawych koszulek z oryginalnymi nadrukami jest tak samo dobra, jak tych firmowych w sklepach zlokalizowanych w różnych galeriach.

Produkcja koszulek z nadrukami też nie musi być droga, dlatego jak ktoś chce w to zainwestować, nie musi od razu myśleć, że koszty przerosną całą inwestycję. Dzieje się tak za sprawą sprzętów i technik drukowania na materiałach takich jak bawełna czy poliester. Jak też warto zauważyć, jest kilka metod, a tylko klient powinien samodzielnie wybrać, na czym mu zależy w efekcie końcowym i z której z nich skorzysta.

Nadruk, poza haftem (który jak się okazuje, jest najtrwalszy i zawsze będzie świetnie wyglądać, jednak jego koszty są zdecydowanie wyższe niż w prezentowanych metodach), możliwe jest skorzystanie z flex, flock i nadruku cyfrowego. Każda z tych metod jest skuteczna i pozwala na osiągnięcie zamierzonych efektów, jednak będzie się różnić przygotowaniem matrycy, materiału, projektu, a tym samym każda z tych metod będzie zupełnie inaczej wyceniana.

Choć w ostatnich miesiącach, to nadruki cyfrowe drukarkami cyfrowymi są chyba najczęściej wybierane. Metoda polega na bezpośrednim umieszczeniu dowolnego wzoru, który został przygotowany w pliku graficznym (popularny jpg) i wówczas drukarka umieszcza to na bawełnianej powierzchni. Takie nadruki są bardzo trwałe, ale i elastyczne, bo koszulka swobodnie się układa, nie tworząc maski, a „oddychający” element. Takie koszulki można też prać w pralce bez specjalnych programów, z resztą ubrań, w których się chodzi na co dzień. Prasowanie też nie powinno być problemem, chociaż wielu producentów zaleca, aby styczność z gorącymi powierzchniami odbywał się z lewej strony koszulki lub przez szmatkę, aby nie naruszyć nadruku.

NadrukSklep - koszulki i gadżety z nadrukiem