Sposoby rozprowadzania i marketingu towaru.

W obecnych czasach udręką dla firm zajmujących się profesjonalnie sprzedażą jest reklama, promocja i rozpowszechnianie ich towaru. Trudności te są spowodowane wielką konkurencją, jaka panuje na rynku. Wypromowanie własnej firmy i produktów jest bardzo trudne, ale ma wielkie znaczenie dla osiągnięcia sukcesu przez dane przedsiębiorstwo. Dlatego wiele firm wynajmuje specjalne agencje, które zajmują się promocją produktów.

Jest to fulfilment, który polega na komponowaniu pakietów promocyjnych zawierających produkty reprezentatywne dla tej firmy. Fulfilment to cały kompleks usług, na który składają się magazynowanie, kompletowanie, składanie, sklejanie, pakowanie i opatrywanie logiem lub znakiem firmowym produktów.

Takie pakiety służą do rozpowszechniania produktów danej marki wśród klientów w celu zainteresowania ich szerzej ofertą. Fulfilment opracowuje pakiety skierowane do specjalnie wyselekcjonowanych klientów, dzięki czemu grupa docelowa jest bardzo prawdopodobna na wpływ tego typu akcji promocyjnych. Fachowcy zajmujący się fulfilmentem znają doskonale mechanizmy rynkowe i wiedzą, jak odpowiednio skomponować pakiet promocyjny aby dotrzeć do klienta, zainteresować go produktem i zatrzymać przy sobie.

Fulfilment musi być cały czas na czasie z panującymi na rynku sprzedaży trendami, a także musi posiadać znajomość socjologicznych właściwości danego społeczeństwa. Rozpowszechnianie towaru przy pomocy fulfilmentu jest bardzo skuteczną formą promocji, która odnosi zaskakująco dobre efekty. Dopieszczony takim pakietem klient na pewno kupi inne produkty danej firmy.