Sportowy Kraków

Jak wiadomo sport jest dobry dla zdrowia. Dyscyplin sportu mamy mnóstwo, a wykonywać je możemy praktycznie wszędzie – w wodzie, na lądzie oraz w powietrzu. Codziennie ćwiczenia nie tylko poprawią zdrowie naszego organizmu, ale również pomogą nam dobrze wyglądać.

Więc jeżeli nadal zadajecie sobie pytanie: Jak poprawić swój stan zdrowotny”, to nie zastanawiajcie się tylko wybierzcie jakąś dyscyplinę sportu dla siebie. Przy regularnych treningach szybko będziecie rozwijać swoje umiejętności i bez wahania będziecie mogli brać udział w wielu mistrzostwach. Jeżeli nie chcecie brać udziału w mistrzostwach nie martwcie się, w Krakowie w ciągu roku jest organizowanych wiele imprez sportowych takich jak np. coroczny Cracovia Maraton.

Cracovia Maraton odbywa się co roku w ostatnim tygodniu kwietnia, lub pierwszych tygodniach maja. Jest to bieg po Krakowie, w którym udział mogą wziąć wszyscy. Pierwszy maraton odbył się 11 maja 2002 roku. Początek i koniec maratonu ma znajdować się na Rynku Głównym. Przed samym maratonem są organizowane inne imprezy takie jak: Bieg Nocny na 10 km, Cracovia Maraton na rolkach oraz Mini Cracovia Maraton. Podczas imprezy możecie spędził miło czas z rodziną lub przyjaciółmi, więc dlaczego by nie brać w niej udziału.

Bieganie nie jest waszą mocną stroną? Lepiej czujecie się w wodzie? W Krakowie znajdziecie pełno basenów: kryte – jeżeli na zewnątrz jest chłodno, lub niekryte – w których podczas upalnych dni można się schłodzić oraz przy okazji opalić. Bardzo często odwiedzany w wakacje jest odkryty basen KS Clepardia, który mieści się przy ul. Mackiewicza 14. Najbardziej znanym krytym basenem w Krakowie jest Park Wodny znajdujący się na Dobrego Pasterza 126, tuż obok Multikina, więc po wyczerpaniu swoich sił w basenie, można zrelaksować się oglądając film na dużym ekranie. Zamiast na basen możecie wybrać się też na Krakowskie kąpieliska: Bagry lub Kryspinów.

Lubicie sport? Jaka jest wasza ulubiona dziedzina? Czy odnieśliście w niej jakieś sukcesy? W ramach przyjazdu na imprezy sportowe można także zostać w mieście dłużej i odrobinę pozwiedzać. Wtedy przyda nam się dobry hotel z dogodną lokalizacją (np. Hotel Royal). Miasto ma wiele do zaoferowaniu śmiałkom którzy chcą te atrakcje odkryć. Zatem rezerwuj miejsca już dziś, pakuj wygodne ubrania i przyjeżdżaj do sportowego Krakowa..