Rzeczy, o których musisz pamiętać organizując wycieczkę szkolną

Organizacja wycieczki szkolnej nigdy nie jest rzeczą prostą. Stąd też zawsze zaczyna się ją organizować zdecydowanie wcześniej.

Na co zwrócić uwagę organizują wycieczkę szkolną?

W roku szkolnym bardzo często odbywają się różnego rodzaju wycieczki szkolne. Stąd też większość nauczycieli ma w tym już wprawę. Zdają sobie więc sprawę z tego, że muszą pamiętać o takich elementach jak:

  1. Zarezerwowanie biletów lub wynajęcie miejsc w danym otoczeniu – Rezerwacja biletów jest bardzo istotnym elementem, ponieważ nie ma możliwości, aby dzieci nie mogły wejść na dany spektakl lub do określonego miejsca.
  2. Uzyskanie zgody rodziców – Rodzice zawsze muszą wyrazić zgodę na wyjazd swojego dziecka w określone miejsce. Tylko w ten sposób wycieczka w ogóle może dojść do skutku.
  3. Uzyskanie zgody dyrektora – Zanim dojdzie w ogóle do organizacji wycieczki sam dyrektor musi na nią wyrazić zgodę. W innym razie nie ma w ogóle mowy o planowaniu czegokolwiek.
  4. Ustalenie terminu wycieczki – Istotny element planowania każdej wycieczki to podanie dokładnej daty, w której wycieczka ma się odbyć.
  5. Wynajem autokaru – Wynajem busa lub wynajęcie autobusu jest bardzo ważnym elementem, ponieważ bez niego nie byłoby opcji dostania się na daną wycieczkę.
  6. Przygotowanie wszystkich potrzebnych list – Przygotowanie potrzebnych do wyjazdu dokumentów jest sprawdzane przede wszystkim przez danego dyrektora.
  7. Zebranie pieniędzy – Zebranie potrzebnych na wycieczkę funduszy.

Wcześniejsza rezerwacja środka transportu

Rezerwacja środka transportu jest bardzo ważnym elementem każdej wycieczki. Taka rezerwacja powinna się odbyć zdecydowanie wcześniej. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że tak naprawdę kierowcy autobusów mają również swoje grafiki. Wycieczki szkolne zazwyczaj muszą się w nie w jakiś tam sposób wpasować. Przy tym, jeżeli jest to wycieczka na kilka klas wtedy potrzebnych jest więcej autobusów. Nic więc dziwnego w tym, że przewóz osób załatwia się zdecydowanie wcześniej. Człowiek załatwiając wszystko wcześniej może po prostu spokojnie spać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen + seven =