Rodzaje masażu tajskiego i ich działanie

Tajski masaż znany jest od ponad 2500 lat. W Tajlandii jest jedną z czterech głównych gałęzi medycyny. Uważa się, że jest on połączeniem jogi i technik uciskowych. Masujący jest układany w różnych pozycjach jogi i poddawany uciskowi. Działanie tajskiego masażu jest przede wszystkim relaksacyjne i odprężające.

Zwykły człowiek nie zdaje sobie sprawy, jakie są rodzaje masażu tajskiego. Rozmaite techniki i rodzaje pozwalają na niwelowanie napięcia i bóli mięśni dokładnie w miejscach występowania.

Masaż klasyczny

Klasyczny masaż tajski jest wykonywany bez użycia jakichkolwiek olejów czy oliwy. Różni się w zależności od szkoły i regiony Tajlandii. Przeważnie zaczyna się od masażu stóp, a kończy się na głowie. Osoba masowana może być ubrana w luźny strój. Zatem jest to rodzaj idealny dla osób nieśmiałych i bardzo wstydliwych. Doskonale wpływa na cały organizm, relaksując i odprężając mięśnie oraz umysł. Podczas niego masażysta uciska punkty energetyczne umiejscowione wzdłuż całego ciała, powodując uwolnienie panującego w nim napięcia.

Masaż olejkami

Ten rodzaj masażu odbywa się przy użyciu różnych olejków. Jego podstawowym zadaniem jest pomoc w pozbyciu się nadmiaru wody w organizmie. Dodatkowo wspiera działanie układu odpornościowego.

Masaż stemplami ziołowymi

Technika ta opiera się na ucisk punktów na ciele specjalnymi bawełnianymi woreczkami wypełnionymi różnymi ziołami. Zioła są obierane indywidualnie do schorzenia, następnie podgrzewane, aby wydobyć z nich aromaty i uwolnić olejki eteryczne, które dodatkowo zadziałają aromaterapeutyczne. Działanie tajskiego masażu techniką stemplami jest silnie odprężające, przeciwbólowe, pomaga w zwalczaniu migren, napięcia mięśni oraz usprawnia przepływ krwi i limfy w organizmie.

Masaż stóp

Zabieg polega na uciskaniu palców, stop oraz łydek. Ma działanie typowo relaksacyjne. Pomaga zwalczać uczucie ciężkich nóg, ułatwia oczyszczanie organizmu z nagromadzonych toksyn. Masaż stóp zaleca się osobom cierpiącym na problemy z trawieniem oraz dla wzmocnienia prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

four × three =