Przewóz osób podczas wesela – jak to wszystko zorganizować?

Wybierając salę na wesele młodzi najczęściej szukają odpowiedniego klimatu, a ten nie zawsze da się znaleźć w niewielkiej odległości od kościoła czy USC. W sytuacji gdy do sali weselnej trzeba dojechać lub gdy spora część gości przyjeżdża na ślub z daleka warto zatroszczyć się o dodatkowy transport na czas wesela. Podpowiadamy jak to zorganizować.

Jaki transport zorganizować?

Pomysłów na transport gości podczas ślubu i wesela wesela jest wiele. Jeżeli zarówno ślub, jak i wesela odbywają się w dużym dużym mieście można wynająć kilka taksówek. Gdy chodzi o przetransportowanie tylko kilku osób często wystarczy poprosić o pomoc znajomych. Jednak przy transporcie większej liczby osób często najtaniej i najłatwiej jest postawić na wynajem autobusu. Jeden autobus może przewieźć jednorazowo nawet 56 gości a do tego ma spore luki bagażowe co pozwala przewieźć zarówno prezenty, jak i bagaże gości, zwłaszcza tych, którzy dotarli z daleka.

Postaw na dobrą firmę przewozową

Dzień ślubu i wesela z natury przepełniony jest niezliczoną ilością emocji oraz mnóstwem stresu. By uniknąć niepotrzebnych nerwów warto postawić na solidną firmę przewozową. W Internecie bez problemu można znaleźć firmy oferujące przewóz osób, jednak spora część z nich to jednoosobowe działalności. Choć taka firma może nam zaoferować transport osób nieco taniej, to nie warto oszczędzać. W przypadku choroby kierowcy lub awarii autobusu trudno będzie zorganizować alternatywę na ostatnią chwilę.

Zobacz: Transport na wesele - ComfortClass

O czym pamiętać zamawiając przewóz osób?

Wynajem autobusu na wesele to tylko w teorii prosta sprawa. Ale tak naprawdę trzeba przewidzieć w jakich godzinach i ilu gości będzie chciało z niego skorzystać. Jak przewóz w drodze na wesele jest prosty, wystarczy zapytać gości czy będą potrzebowali z takiej opcji skorzystać. Inaczej jest na zakończenie wesela, tu część gości może chcieć np. wracać wcześniej. Bardzo ważne jest by dokładnie ustalić z przewoźnikiem, w jakich godzinach autobus i kierowca będą dostępni oraz ile kursów ma być zorganizowanych. Warto pamiętać, że od tego będzie zależała cena za transport osób.

I na koniec, wszelkie ustawienia z przewoźnikiem trzeba zawrzeć w formie pisemnej. Najlepiej w formie klasycznej umowy, a przynajmniej w formie korespondencji mailowej w której przewoźnik potwierdza wszystkie ustawienia. Pozwoli to uniknąć nerwów i nieporozumień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eighteen + ten =