Pielęgnacja suchych włosów

Istnieje wiele rodzajów włosów i wszystkie muszą mieć odpowiednie preparaty do pielęgnacji, aby były zadbane i dobrze się prezentowały. W wielu przypadkach wydaje się nam, że jedynie włosy zniszczone, które przeżywają wiele zabiegów termicznych, wymagają dodatkowego stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych. Jest to myślenie błędne, które może powodować sporo problemów z włosami.

Okazuje się bowiem, że tak jak dbamy o każdy rodzaj skóry, nacierając ją kremami, tak samo i istotne jest dbanie o wszystkie rodzaje włosów. Dobrze dobrana odżywka do włosów suchych nie jest jednak jedynym rozwiązaniem – bardzo często wręcz nie wystarcza, zwłaszcza jeśli jest kosmetykiem drogeryjnym kupionym w ostatniej chwili z uwagi na niską cenę. Jak dbać więc o suche włosy?

( Zobacz także: Kremy przeciwzmarszczkowe – jak wybierać? )

Dlaczego włosy są suche?

Aby dobrze dobrać preparaty do pielęgnacji włosów suchych musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego właściwie nasze włosy są właśnie takie. Niekiedy zdarza się to wskutek rozmaitych zabiegów z użyciem silnej chemii albo wysokich temperatur – w takich przypadkach odżywka do włosów suchych powinna być stosowana praktycznie od samego początku, ale nierzadko o tym zwyczajnie zapominamy. Inaczej jest, gdy włosy z natury, np. wskutek efektów działania genetyki, są po prostu suche i rzadkie. Wówczas musimy postępować zupełnie inaczej, bo taka jest ich cecha naturalna, a więc aby przywrócić im ładniejszy wygląd – niezbędne są zupełnie inne preparaty pielęgnacyjne.

Jak dbać o włosy suche?

Podstawową sprawą jest dobranie odpowiedniego szamponu, który nie tylko będzie znacznie pobudzał włosy do rośnięcia, ale również zahamuje ich niszczenie. Istotne jest tutaj, aby szampon był delikatny, miał sporo substancji pochodzenia naturalnego i mało chemii w stylu silikonów czy parabenów, która będzie obciążać niepotrzebnie włosy i prowadzić do ich jeszcze większego zniszczenia. Co więcej, niezbędna jest również odżywka do włosów suchych, która powinna być stosowana regularnie, najlepiej po każdym myciu. Co w jej przypadku jest istotne? Przede wszystkim to, że odżywka do włosów suchych z powodzeniem może być wybrana w formie bez spłukiwania, bo nie obciąży nadmiernie włosów, a da im dodatkową ochronę na cały dzień.

Przy włosach suchych dobrze jest unikać niektórych zabiegów, zwłaszcza tych, w których włosy poddawane są działaniu wyniszczającej chemii albo wysokich temperatur. Zawsze, gdy układamy włosy, upewnijmy się, że jest na nie nałożona odżywka do włosów suchych, która dodatkowo uchroni je przed zniszczeniami z uwagi na działanie temperatury.

Post powstał we współpracy z firmą Farmona. Serdecznie dziękujemy za pomoc.