Organizacja wesela – o czym musisz pamiętać?

Transport gości weselnych - ComfortClass

Ślub to najważniejszy dzień dwojga ludzi, którzy postanowili spędzić razem resztę swojego życia. Ten uroczysty moment zazwyczaj bywa wstępem do hucznego uczczenia tego dnia — a mianowicie zaproszenia gości na poczęstunek i zabawę nieraz do białego rana.

Niezbędne czynności przedślubne

Jeżeli ślub nie jest spontaniczny, czyli organizowany z marszu, przygotowania do przyjęcia weselnego poprzedzone są kilkumiesięczną naradą i wszystkimi sprawami z tym związanymi. Oprócz kupna odpowiedniej kreacji dla panny młodej i pana młodego ważne jest miejsce przyjęcia. I tu można wykazać się dowolnością, zależną od pory roku, ilością zaproszonych gości oraz co najważniejsze możliwościami finansowymi. Jeżeli wesele organizowane jest w plenerze, o dekoracje zazwyczaj muszą zadbać sami uczestnicy uroczystości, jeżeli zostanie wynajęta sala w restauracji – obsługa lokalu przygotuje całą oprawę stołów oraz odpowiednio udekoruje przestrzeń wokół i ponad głowami gości. Gdy wszystkie te elementy są już dopracowane, pozostaje rozesłać zaproszenia, zamówić świeże kwiaty oraz zorganizować transport dla gości — czyli przejrzeć oferty firm oferujących wynajem autobusów na specjalne okazje.

Wygodny i pewny transport gości weselnych

Transport zazwyczaj przewidywany jest dla powracających gości z wesela, ale może się zdarzyć, że gdy ślub i wesele odbywają się w innym miejscu niż miejsce zamieszkania większości zaproszonych osób – przewiezienie wszystkich gości w jednej grupie będzie dużo praktyczniejsze niż dowożenie ich samochodami.

W takiej sytuacji można, a nawet powinno się, wynająć autobus

Wystukując w przeglądarce internetowej interesującą nas frazę, znajdziemy mnóstwo stron z ofertami firm oferujących wynajem autokaru na wesele. Transport autokarowy na taką okoliczność to najlepsza z możliwych opcji, gdyż są to pojazdy z dużą ilością wygodnych miejsc, w których zmieszczą się nie tylko goście, ale również ewentualne prezenty i zapasowa odzież dla dzieci, a co najważniejsze – autokar wynajmuje się na przywóz gości oraz ich powrót, a jeżeli impreza się przedłuży, można uzgodnić z kierowcą okres na przykład dwugodzinny na rozwiezienie gości, którzy chcą wrócić wcześniej. Wszelkie ustalenia wstępne prowadzi się z firmą, natomiast dodatkowe, nieprzewidziane okoliczności – z kierowcą.

Cena zawsze gra dużą rolę

Ceny wynajmu autokaru są określane z góry, ale zazwyczaj każdą kwotę — w zależności od trasy, czasu wynajmu i ilości miejsc w pojeździe — można negocjować, dlatego przed wyborem firmy oferującej transport autokarowy należy sprawdzić taką możliwość, by koszty całej imprezy zanadto nie przekroczyły przewidzianego ślubnego budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 + six =