Organizacja wesela – o czym musisz pamiętać?

Transport gości weselnych - ComfortClass

Ślub to najważniejszy dzień dwojga ludzi, którzy postanowili spędzić razem resztę swojego życia. Ten uroczysty moment zazwyczaj bywa wstępem do hucznego uczczenia tego dnia — a mianowicie zaproszenia gości na poczęstunek i zabawę nieraz do białego rana.

Niezbędne czynności przedślubne

Jeżeli ślub nie jest spontaniczny, czyli organizowany z marszu, przygotowania do przyjęcia weselnego poprzedzone są kilkumiesięczną naradą i wszystkimi sprawami z tym związanymi. Oprócz kupna odpowiedniej kreacji dla panny młodej i pana młodego ważne jest miejsce przyjęcia. I tu można wykazać się dowolnością, zależną od pory roku, ilością zaproszonych gości oraz co najważniejsze możliwościami finansowymi. Jeżeli wesele organizowane jest w plenerze, o dekoracje zazwyczaj muszą zadbać sami uczestnicy uroczystości, jeżeli zostanie wynajęta sala w restauracji – obsługa lokalu przygotuje całą oprawę stołów oraz odpowiednio udekoruje przestrzeń wokół i ponad głowami gości. Gdy wszystkie te elementy są już dopracowane, pozostaje rozesłać zaproszenia, zamówić świeże kwiaty oraz zorganizować transport dla gości — czyli przejrzeć oferty firm oferujących wynajem autobusów na specjalne okazje.

Wygodny i pewny transport gości weselnych

Transport zazwyczaj przewidywany jest dla powracających gości z wesela, ale może się zdarzyć, że gdy ślub i wesele odbywają się w innym miejscu niż miejsce zamieszkania większości zaproszonych osób – przewiezienie wszystkich gości w jednej grupie będzie dużo praktyczniejsze niż dowożenie ich samochodami.

W takiej sytuacji można, a nawet powinno się, wynająć autobus

Wystukując w przeglądarce internetowej interesującą nas frazę, znajdziemy mnóstwo stron z ofertami firm oferujących wynajem autokaru na wesele. Transport autokarowy na taką okoliczność to najlepsza z możliwych opcji, gdyż są to pojazdy z dużą ilością wygodnych miejsc, w których zmieszczą się nie tylko goście, ale również ewentualne prezenty i zapasowa odzież dla dzieci, a co najważniejsze – autokar wynajmuje się na przywóz gości oraz ich powrót, a jeżeli impreza się przedłuży, można uzgodnić z kierowcą okres na przykład dwugodzinny na rozwiezienie gości, którzy chcą wrócić wcześniej. Wszelkie ustalenia wstępne prowadzi się z firmą, natomiast dodatkowe, nieprzewidziane okoliczności – z kierowcą.

Cena zawsze gra dużą rolę

Ceny wynajmu autokaru są określane z góry, ale zazwyczaj każdą kwotę — w zależności od trasy, czasu wynajmu i ilości miejsc w pojeździe — można negocjować, dlatego przed wyborem firmy oferującej transport autokarowy należy sprawdzić taką możliwość, by koszty całej imprezy zanadto nie przekroczyły przewidzianego ślubnego budżetu.