Najmodniejsze dekoracje sali weselnych w 2017

Wesela w polskiej tradycji są zwykle obchodzone niezwykle hucznie. Okazuje się, że w dekoracjach sal weselnych wciąż pojawiają się jakieś nowoczesne trendy. Ma to związek ze zmieniającą się modą i świadomością. Oto kilka przykładów, po które dzisiaj sięgają dekoratorzy sal weselnych.

Elegancja ponad wszystko

Jeszcze kilka lat temu nie zwracano szczególnej uwagi na wystrój. Najważniejsza była dobra zabawa przy muzyce, suto zastawione stoły i potężne zaplecze alkoholowe. Dziś jednak i pod tym względem sporo się zmieniło. Spójrz, co dokładnie:

  • Stanowcze NIE dla balonów – eleganckie pary młode odchodzą od tradycji dekorowania sal balonami, które ich zdaniem już dawno odeszły do lamusa. W zamian za to inwestuje się w żywe kwiaty i piękne, często ręcznie tworzone dekoracje.
  • Kolorystyka – róż i błękit wciąż są modne, a ściślej mówiąc ponadczasowe. Okazuje się jednak, że w nowoczesnym dekoratorstwie nie powinno zabraknąć miejsca na metaliczne odcienie. Złoto i srebro mają podkreślić dostojność całego przedsięwzięcia.
  • Słodki kącik – dotychczas słodycze, ciasta i desery miały swoje miejsce na stołach. Z racji faktu, że podczas wesela nie sięga się po nie aż tak często młode pary decydują się na zorganizowanie słodkiego kącika. Pojawiające się tam słodkości to zwykle prawdziwe, małe dzieła sztuki. Oczywiście jest to nieco kosztowna inwestycja, ale w trosce o weselnych łasuchów nie warto na tym oszczędzać.
  • Żywe kwiaty – wspomnieliśmy już o tym w punkcie o balonach, niemniej jednak warto przy na tym nieco większą uwagę. Kwiaciarnie, w których istnieje oferta bukietów weselnych doskonale wie jak wkomponować żywe dekoracje w całą stylistykę panującą na sali weselnej.

Weselnicy są coraz bardziej wymagający i nie ulega to żadnym wątpliwościom. Eksperci uważają, że jeżeli nurty te się nie zmienią to na przestrzeni następnych lat polskie tradycje weselne zupełnie się zatrą. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że mimo wszystko to nie nastąpi. W całej Europie mówi się o tym jak pięknie w Polsce celebruje się dzień zaślubin.

Czy to jednak wszystko, co możemy znaleźć w nowoczesnych trendach?

Okazuje się, że nie! Wystarczy tylko spojrzeć na kreatywność młodych par i wedding plannerów, których działalność staje się w Polsce coraz popularniejsza. Są to ludzie, którzy mają nieograniczone wodze fantazji i multum pomysłów. Z racji, że jest zalążek tego zawodu ma miejsce w Stanach Zjednoczonych tutejsi specjaliści często zasięgają pomysłów od swoich zagranicznych sąsiadów.
Ślub i wesele to niezwykłe przedsięwzięcie i nowy rozdział w życiu dwojga ludzi. Warto więc rozpocząć go z przytupem, nie zapominając przy tym oczywiście o swoich indywidualnych preferencjach i gustach. Niemniej jednak zważywszy na to jak różnorodne inspiracje możemy znaleźć w sieci i branżowych poradnikach polecamy, aby zasięgać opinii i pomocy ekspertów. Tych jest w Polsce coraz więcej i inwestycja w ich usługi na pewno zwróci się z nawiązką w postaci zadowolonych gości.

Wyjątkowym miejscem do organizacji wesela jest pałac. Jeśli chcesz zapoznać się z ofertą zapraszam na:

2 thoughts on “Najmodniejsze dekoracje sali weselnych w 2017

Comments are closed.