Na co zwrócić uwagę przy zakupie haka holowniczego?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie haka holowniczego

Hak holowniczy to dla wielu osób niezbędny element wyposażenia samochodu. Sprawdzi się on w rozmaitych sytuacjach. Może służyć chociażby do zamontowania bagażnika rowerowego (takie rozwiązanie jest o wiele wygodniejsze niż montowanie bagażnika na dachu auta) lub też do ciągnięcia przyczepki samochodowej. Na rynku dostępne są różne rozwiązania. Warto więc wiedzieć na co zwrócić uwagę przed zakupem haka holowniczego.

Wybór producenta ma znaczenie

W sieci można znaleźć wiele propozycji, które kuszą potencjalnego klienta swoją niską ceną. Należy jednak mieć na uwadze to, że produkt dobry jakościowo będzie też odpowiednio kosztował. Jedną z najważniejszych spraw jest dostosowanie do obowiązujących norm. Renomowani producenci korzystają z najnowszych technologii, które zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność produktów. Przed zakupem haka warto zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych producentów i skupić się na ofercie tych najbardziej renomowanych.

Czym jest homologacja haka?

Homologacja haka holowniczego jest gwarancją jakości tego produktu oraz tego, że będzie on pasował do konkretnego modelu samochodu. Zakupując produkt bez wymaganej homologacji klient naraża się na niebezpieczeństwo związane z jego użytkowaniem. Nie warto aż tak ryzykować dla zaoszczędzenia kilkudziesięciu złotych.

Sprawdź: Falveo - Sprzedaż i montaż haków holowniczych 

Hak mocowany na stałe czy z łatwym systemem demontażu?

Przy optymalnym wyborze produktu warto się także kierować systemem kuli haka. Dostępne haki można podzielić na trzy rodzaje – najtańsze z nich są montowane na stałe. Pozostałe dwie grupy, to haki mocowane na śrubach oraz takie, które posiadają automatyczny sposób odpinania. Najlepszym rozwiązaniem są haki z możliwością demontażu – w każdej chwili, gdy są niepotrzebne, można je w prosty sposób odpiąć.

Rzetelny sprzedawca to bezpieczeństwo transakcji

Z przykrością trzeba zauważyć, że zwłaszcza w przypadku transakcji dokonywanych w sklepach internetowych bardzo często można spotkać się z oszustami. Dlatego przed finalizacją zakupu i wysłaniem pieniędzy za produkt, trzeba dokładnie sprawdzić rzetelność sprzedawcy, weryfikując chociażby czy dana firma faktycznie jest zarejestrowana i może prowadzić działalność gospodarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + 15 =