Lato – najlepszy moment na wesele. Tylko gdzie?

Wesele latem ma szereg zalet, co sprawia, że naprawdę wiele osób na taką opcję się decyduje! Przede wszystkim wesele, które odbywa się latem, daje większą swobodę w wyborze stroju. Panna Młoda może wystąpić w dowolnej sukni, a goście nie muszą gnieść swoich ubrań pod warstwami kurtek i ciężkich ubrań. Do tego latem wesele można zorganizować nawet na zewnątrz! Gdzie najlepiej sprawić sobie przyjęcie weselne? Podpowiemy Wam już teraz!

Wesele plenerowe

Wesele w pałacuWesele w plenerze to doskonały wybór wtedy, kiedy Wasza uroczystość odbywa się latem. Można mieć w okresie letnim większą pewność co do pogody, a przebywanie na zewnątrz nawet wieczorem będzie bardzo przyjemne, w przeciwieństwie do innych pór roku. Wesele plenerowe to doskonały wybór dla osób, które chcą postawić na powiew świeżości, bo w Polsce nie są one jeszcze bardzo popularne. Są za to na pewno lepszą opcją niż wesele w niewielkiej sali. Problemem może być jednak znalezienie odpowiedniego miejsca, dlatego wiele par, o ile ma taką możliwość, przygotowuje takie przyjęcie u siebie w ogrodzie lub w ogrodzie u kogoś bliskiego. Zaplanowanie i przygotowanie takiego wesela można także zlecić profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w takich imprezach plenerowych.

Jeśli boicie się niespodziewanego załamania pogody, można zdecydowac się na opcję postawienia kilku lub jednego dużego namiotu, w których zmieszczą się zarówno stoły dla gości jak i miejsce do tańczenia.

Wesele w sali

Wesele w sali ma też sporo zalet, oczywiście o ile jest ona odpowiednio dużą. Latem najlepiej sprawdzają się oczywiście dobrze klimatyzowane sale, bo w tych, w których klimatyzacji brakuje, może się zrobić bardzo duszno i gorąco, co nie będzie w żaden sposób sprzyjać zabawie. Sale weselne w okresie letnim przeżywają prawdziwe oblężenie, więc termin należy zarezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem – nierzadko nawet dwuletnim, a w przypadku naprawdę popularnych lokalizacji czas oczekiwania jest nawet dłuższy. Warto o tym pamiętać, bo na ostatnią chwilę trudno będzie znaleźć dobrą salę i pozostaną do Waszej dyspozycji tylko gorsze lokalizacje.

PałacDomaniowski.pl

Zobacz także:

Najmodniejsze dekoracje sali weselnych w 2017