Jakie drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego?

Włamywacze zazwyczaj wchodzą do naszych domów przez drzwi, dużo rzadziej zdarza im się włamywać przez okna. Solidne drzwi wejściowe stanowią barierę, która jest trudna do pokonania i choć mało które będą w stanie oprzeć się włamywaczowi-profesjonaliście, to mogą chociaż skutecznie zniechęcić go do dalszych działań.

Wybierając drzwi do domu jednorodzinnego trzeba zatem zwrócić uwagę na parametry techniczne, izolacyjność cieplną i akustyczną, dopiero w drugiej kolejności na wygląd oraz cenę. Ponieważ jest to inwestycja na lata nie warto oszczędzać, najlepiej wybierać spośród modeli, które będą tworzyły odpowiednią barierę dla zimna, upałów, pożarów oraz włamywaczy.

Drzwi wejściowe to pierwszy element bezpieczeństwa w naszym domu

Pamiętajmy, że rodzaj drzwi będzie decydował o późniejszym komforcie użytkowania i bezpieczeństwie domowników. Wśród wielu kryteriów doboru jednym z ważniejszych jest współczynnik przenikania ciepła U, który informuje, jak dużo ciepła będzie uciekać na zewnątrz po zamontowaniu drzwi. Im ten współczynnik jest niższy, tym straty ciepła są mniejsze. Dzięki temu możemy cieszyć się większym komfortem cieplny oraz znacznie niższymi rachunkami za ogrzewanie. Choć drzwi zewnętrzne zazwyczaj mają zadaszenie mimo wszystko powinny posiadać podstawową odporność na deszcz oraz silny wiatr.

Standard drzwi będzie większy dzięki licznym udogodnieniom takim jak samozamykacze i elektrozaczepy umożliwiające otwarcie drzwi za pomocą domofonu czy zawiasy z możliwością regulacji drzwi w trzech płaszczyznach

Więcej na temat drzwi wejściowych można przeczytać na www.naszeokna.com/drzwi-wejsciowe/