Jaki beton na ogrzewanie podłogowe wybrać?

Dzisiaj bardzo popularne jest ogrzewanie podłogowe, ten rodzaj ogrzewania montuje się już coraz częściej w różnego rodzaju pomieszczeniach. Do tego ogrzewania, oprócz specjalnych systemów grzewczych, potrzebny będzie nam też odpowiedni beton, którym zrobimy wylewkę. Dostatecznie dobry beton nie tylko ochroni system grzewczy, ale także doskonale będzie przewodził wytworzone ciepło.

CO TO JEST OGRZEWANIE PODŁOGOWE?

Jest to specjalny system grzewczy, który znajduje się w podłodze. Coraz częściej stosuje się ten rodzaj ogrzewania. Ogrzewa się w ten sposób już nie tylko domki jednorodzinne, ale także budynki komercyjne. System ten polega na ułożeniu w podłodze specjalnych rur i mat grzewczych. Ogrzewanie to jest ogrzewaniem elektrycznym.
Cały system grzewczy zalewamy specjalną wylewką. Do wylewki stosujemy odpowiedni beton.

JAKI BETON STOSUJEMY NA PODŁOGI Z OGRZEWANIEM PODŁOGOWYM?

Ogrzewanie podłogowe zdaje doskonale swój egzamin w momencie kiedy jest dobrze wykonane. Dużą rolę spełnia w tym przypadku beton, którym wylewamy posadzkę. Dlatego do ogrzewania podłogowego stosowane są, najczęściej, wylewki anhydrytowe. Te właśnie wylewki cechują się doskonałym współczynnikiem przewodzenia ciepła niż wylewki cementowe.

(Zobacz: Producent betonu - CEMBET Stachnik )

Wspomniana wylewka charakteryzuje się również brakiem pęcherzy powietrza, podczas wylewania. Dlatego też w momencie wylewania wylewki anhydrytowej nie występuje skurcz, który jest charakterystyczny dla wylewki cementowej. Ponadto wylewka anhydrytowa jest znacznie cieńsza a co za tym idzie użycie jej daje bardzo duże oszczędności.

JAKA JEST ZAPRAWA ANHYDRYTOWA?

Przede wszystkim zaprawa ta doskonale wiąże i nie wymaga przez to żadnych zbrojeń. Jest materiałem niepalnym i pozwala na zrezygnowanie ze szczelin różnego rodzaju, włącznie ze szczelinami dylatacyjnymi. Zaprawa ta doskonale nadaje się do budynków mieszkalnych jak również do budynków użyteczności publicznej.
Jastrych anhydrytowy może być stosowany pod różnego rodzaju wykładziny, takie jak terakota, kamień naturalny, parkiet, wykładzina czy panele podłogowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five × 4 =