Jaką odżywkę do suchych włosów wybrać?

Aby wybrać najlepszy środek nawilżający do suchych włosów, ważne jest, aby mieć podstawową wiedzę na temat skutecznego działania odżywki do włosów. Podczas gdy większość produktów nawilżających daje poślizg włosom, niewiele pochodzi z naturalnych składników, które pomagają odżywić włosy i skórę głowy. Dowiedz się, jak wybrać najlepszy szampon i odżywkę do suchych włosów i skóry głowy, oferując włosom maksymalne nawodnienie bez potrzeby czasochłonnej pielęgnacji.

Naturalne oleje

Olej mineralny jest powszechnym składnikiem wielu produktów do pielęgnacji włosów. Chociaż jest on tani w produkcji w dużych ilościach, czasami jest słabo rafinowany, co może prowadzić do toksyczności i zanieczyszczenia. Gdy producenci o niskiej jakości rezygnują z zawiłości procesu destylacji, olej mineralny może nawet zawierać substancje rakotwórcze.

Naturalne oleje zawierają bogactwo witamin i minerałów. Dobra odżywka do suchych włosów wykracza poza podstawowe wymagania, nie tylko ułatwia poślizg, ale także oferuje bogatą gamę składników odżywczych dla skóry głowy.

Alkohole tłuszczowe

Chociaż alkohol cetearylowy prawdopodobnie nie jest kolejnym składnikiem najnowszej modnej diety, jest fantastycznym dodatkiem do odżywki do włosów suchych. Alkohol ten składa się z cząsteczek, które przyklejają się do pasm włosów, pomagając w zatrzymaniu wilgoci i długotrwałym nawilżeniu włosów.

Jantar do włosów suchych z bursztynem
Jantar do włosów suchych z bursztynem

Lekki komfort

Niektóre odżywki są wyjątkowo treściwe. Produkty zawierające nadmierne ilości oleju lub środków zagęszczających mogą powodować tłustość włosów. Niektórzy nawet stwierdzają, że używanie tych produktów może zwiększyć produkcję oleju na skórze głowy i może sprawić, że cienkie włosy staną się płaskie i pozbawione objętości. Lekkie odżywki zapewniają wszystkie niezbędne składniki odżywcze, a jednocześnie pomagają zminimalizować produkcję oleju.

Jaka jest najlepsza odżywka nawilżająca do suchych włosów?

Chociaż wszystkie powyższe są ważnymi czynnikami, jeśli masz suche włosy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że struktura włosa może być uszkodzona. Jeśli regularnie prostujesz lub suszysz włosy, może to wymagać trochę TLC. W takim przypadku sugerujemy, aby odżywka i szampon nawilżający były na tyle delikatne, żeby można było z nich korzystać codziennie (sprawdzą się tutaj szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów suchych i łamliwych od JANTAR oraz odżywka-wcierka z wyciągiem z bursztynu do skóry głowy i włosów zniszczonych z tej samej serii). Jeśli ominiesz produkty wytwarzane przemysłowo, o niskiej jakości i wybierzesz naturalnie pochodzące składniki w porównaniu z surowymi syntetykami, będziesz na dobrej drodze do pięknie prezentujących się włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 − three =