Jak pozbyć się zaczerwienionej twarzy

Niejedna kobieta doskonale wie o tym, czym jest zaczerwieniona twarz, jednak przyczyny takiego stanu mogą być różne. Niektóre osoby zmagają się z zaczerwieniem w wyniku spożywania ostrych przypraw, natomiast inne zmagają się z cerą naczynkową. Jak pozbyć się zaczerwienionej twarzy i w jaki sposób dbać o skórę naczynkową?

Jak dbać o skórę naczynkową?

W pierwszej kolejności warto wybrać się do dermatologa, który pomoże poznać przyczynę czerwienienia się twarzy. Następnie należy dobrać odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne, które najlepiej, aby były przeznaczone typowo dla skóry wrażliwej. Takie produkty pozbawione są barwników oraz substancji zapachowych, które zwykle pogłębiają problem. Podczas zakupu kosmetyków warto również zwrócić uwagę na to, czy dany produkt jest hipoalergiczny, ponieważ jest on pozbawiony potencjalnych alergenów. W przypadku zaczerwienionej skóry bardzo dobrze sprawdza się również okład z zielonej herbaty, ponieważ wykazuje ona właściwości przeciwzapalne. Substancje zawarte w zielonej herbacie pomagają ukoić wrażliwą skórę, a także ją uspokajają.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Cera naczynkowa to problem głównie kobiecy a pierwsze widoczne rozszerzone naczynka mogą pojawić się już u dziewczyn poniżej 20 roku życia. Objawy zaczynają nasilać się po osiągnięciu 30 lat, ponieważ ilość produkowanego w skórze kolagenu ulega zmniejszeniu, przez co pogarsza się mikrokrążenie. Aby wzmocnić i obkurczyć naczynka warto sięgnąć po odpowiednie kosmetyki. Bardzo dobrze sprawdza się maseczka obkurczająca naczynka, która w swoim składzie zawiera witaminę C, wyciąg z kwiatów mirtu lub siarczan dekstranu. Podczas zakupu kosmetyków warto prześledzić ich skład, unikając produktów, które zawierają w swoim składzie glikol propylenowy, mocznik, mentol, alkohol etylowy oraz aceton. W przypadku oczyszczania twarzy bardzo dobrze sprawdzają się płyny micelarne, ponieważ są bardzo delikatne i nie powodują zaczerwienienia. Twarzy, nie należy przemywać wodą z kranu tylko taką przegotowaną lub mineralną. Raz na dwa tygodnie warto przeprowadzić peeling całej twarzy, sięgając jednak wyłącznie po ten enzymatyczny.

Sklep Farmona