Jak poradzić sobie z przebarwieniami na skórze?

Farmonaprofessional.pl

Kiedy na naszej twarzy pojawią się pierwsze przebarwienia, warto wybrać się na konsultację do dermatologa. Niezbyt rozległe i powierzchowne zmiany można wtedy dość szybko i łatwo usunąć. W początkowym etapie ich powstawania dużo łatwiej będzie też znaleźć przyczynę ich powstawania. Jest to o tyle ważne, gdyż pielęgnacja skóry przebarwionej nie przyniesie żadnych efektów, jeśli przyczyna przebarwień nie zostanie wyeliminowana.

Jak dbać o skórę skłonną do powstawania przebarwień?

Pielęgnację skóry podatnej na przebarwienia warto rozpocząć od zastosowania preparatu złuszczającego. Peeling powinno się stosować przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli nie chce się go wykonywać samemu można skorzystać z szerokiej gamy odpowiednich zabiegów proponowanych przez gabinety kosmetyczne oraz inne miejsca związane z urodą i medycyną estetyczną. Zabiegi złuszczające spowodują usunięcie martwego naskórka, przebarwienia staną się płytsze, a zastosowane w kolejnych krokach środki będą mogły zostać lepiej zaabsorbowane przez skórę. Rozjaśnianie przebarwień odbywa się przy użyciu specjalnych leków lub kosmetyków o działaniu rozjaśniającym skórę.

Jak sobie radzić z przebarwieniami skóry w domu?

W warunkach domowych można wspomóc proces leczenia przebarwień skórnych poprzez stosowanie okładów z plastrów zielonego ogórka oraz przemywanie twarzy wacikiem z sokiem z cytryny lub naparem z natki pietruszki. Nie są to metody tak skuteczne, jak specjalistyczne preparaty wybielające, ale mogą posłużyć jako środki dodatkowej pielęgnacji.

REVOLU C WHITE Krem restrukturyzujacy
REVOLU C WHITE Krem restrukturyzujacy
REVOLU C WHITE krem redukujący przebarwienia SPF30
REVOLU C WHITE krem redukujący przebarwienia SPF30

Zabiegi kosmetyczne na przebarwioną skórę

Najskuteczniejszą metodą na usuwanie przebarwień jest zastosowanie laseroterapii. Jest to metoda bezbolesna, przynosząca długotrwałe efekty. Można go stosować na duże i małe obszary. Dobry efekt przynosi również zastosowanie peelingów chemicznych. W ich składzie znajdują się kwasy, które pomogą skutecznie pozbyć się przebarwień na skórze, poprawią fakturę i koloryt skóry. Mezoterapia jest dość nowoczesnym zabiegiem, który polega na zaaplikowaniu w głąb skóry składników rozjaśniających, które swoim składem przypominają kwasy. Po zabiegach skóra nabierze zdrowego blasku i stanie się rozświetlona, a jej kolor będzie wyrównany.

Ważna profilaktyka

Proces usuwania plam powstałych na skórze jest długotrwały, a najlepsze efekty uzyskuje się stosując kilka środków i zabiegów jednocześnie. Pomocne będą: specjalistyczne preparaty dermokosmetyczne, zabiegi wykonywane w gabinecie medycyny estetycznej lub w gabinecie kosmetycznym, dalsza profilaktyka. Decydując się na walkę z przebarwieniami należy pamiętać, że ważne jest nie tylko usunięcie już istniejących defektów, ale również zastosowanie środków ograniczających powstawanie nowych zmian w przyszłości.