Jak poprawnie wykonać demakijaż?

Demakijaż - sklep.farmona.pl

Demakijaż twarzy to bardzo często pomijana czynność przy pielęgnacji. Niejednokrotnie, kobiety po prostu przemywają twarz po całym dniu, kładą się spać i tak dzień w dzień. Nic dziwnego, że po pewnym czasie na naszej skórze pojawiają się przebarwienia czy wypryski. Wystarczy jednak, że poświęcimy odrobinę więcej czasu, a nasza cera niedługo nam się odwdzięczy.

Oczyszczanie twarzy

Zanim dowiesz się jakich kosmetyków najlepiej używać, warto powiedzieć parę słów o tym, czego lepiej nie robić. Unikaj mycia twarzy zwykłym mydłem – doprowadzi to do zdarcia warstwy ochronnej, a także podrażnień. Pamiętaj, że demakijaż nie powinien być wykonywany szybko – niestarannie zmyty makijaż będzie przyczyną wielu podrażnień i zaczerwienień. Najważniejszym z etapów będzie dokładnie zmycie makijażu z oczu.

Jeśli korzystasz z kosmetyków wodoodpornych, postaw na olejek do demakijażu, który skutecznie rozpuści kosmetyki. Następnie przyda Ci się płyn do demakijażu, który złagodzi ewentualne podrażnienia. Pamiętaj, że skóra na powiekach jest cienka, dlatego nie trzyj powiek, tylko delikatnie przesuwaj wacik. Do oczyszczenia skóry najlepiej sprawdzi się mleczko lub żel. Wybór preparatu powinien być uzależniony od tego, jaki typ skóry posiadasz. Mleczko do demakijażu będzie zawierać najwięcej składników nawilżających, więc przyda Ci się jeśli masz suchą cerę. Mleczko nałóż na twarz przy pomocy wacika. Przecieraj twarz do momentu, aż wacik nie będzie czysty. Podobnie używaj pianki i żelu. Pamiętaj, że przed użyciem żelu należy zwilżyć skórę, a dopiero po tym nanieść kosmetyk. Całość spłucz dokładnie, nie zostawiając resztek kosmetyku na skórze.

Po zastosowaniu wszystkich specyfików, warto skorzystać z toniku, którym przemyjemy twarz. To sprawi, że przywróci ono prawidłowe pH skóry. Właściwy odczyn ochroni naszą cerę przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Oprócz wcześniej wspomnianych kosmetyków, warto regularnie, przynajmniej 1-2 razy w tygodniu wykonać peeling. Poprawia to ukrwienie skóry, dzięki czemu nabierze ona ładnego kolorytu.