Dzika Róża – naturalny suplement diety pod lupą

Dzika róża to roślina, która od wieków znana jest ze swoich prozdrowotnych właściwości. Jest szczególnie doceniana za walory smakowe, aromatyczne, polecają ją lekarze i farmaceuci. Dzika róża jest doskonałym naturalnym suplementem. Ceniona jest za swoje właściwości prozdrowotne, dobry wpływ na skórę. Jest rośliną, którą nie trudno samemu zbierać, ponieważ spotkać ją można w wielu miejscach (lasach, na łąkach).

Właściwości dzikiej róży

Najbardziej cenione części tej rośliny to kwiaty i owoce. Cieszą się ogromnym uznaniem, ponieważ są doskonałym źródłem różnorodnych, niezwykle cennych substancji. Z tego też powodu kwiaty i owoce uznawane są za niezastąpiony surowiec zielarski. Co ciekawe, owoce dzikiej róży są wręcz rekordowo zasobne w witaminę C. Zawarte jest w nich około 30–40 razy więcej niż w cytrusach. Ponadto, w owocach znajdziemy także wiele innych witamin: A, B1, B2, E, K, kwas foliowy, karotenoidy, flawonoidy, kwasy organiczne, garbniki czy pektyny. Zawarte w dzikiej róży związki fenolowe wykazują działanie antyoksydacyjne.

Dzika róża w kosmetyce

Dzika róża znalazła także zastosowanie w przemyśle kosmetycznym, gdzie wykorzystuje się głównie jej kwiaty. Z kwiatów (z płatków) pozyskuje się drogocenny olejek, który wykorzystywany jest jako składnik perfum. Dodaje się go również do mydeł i kremów. W procesie otrzymywania olejku produktem ubocznym jest woda różana, która uznawana jest za doskonały tonik wygładzający skórę.

Reklama:  Naturalne Suplementy Diety - Laventi.pl

Inne zastosowania owoców dzikiej róży

Owoce dzikiej róży stosuje w nadciśnieniu, chorobach serca i wątroby, a także jako lek witaminowy. Doskonale działają wzmacniająco i przeciwzapalnie, a także pomagają w nieżytach przewodu pokarmowego. Ze względu na dużą zawartość witaminy C, chronią przed szkorbutem. To naturalny suplement diety, który można stosować też przy np. bólach gardła czy dolegliwościach skórnych. W różnego rodzaju dolegliwościach zastosowanie znalazł również olejek eteryczny z róży. Dziką różę można zakupić w postaci tabletek lub proszku w Laventi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − one =