Dlaczego warto przyjmować cytrynian magnezu?

Magnez (cytrynian magnezu) to pierwiastek, który ma ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Niedobór magnezu związany jest z pojawieniem się lub nasileniem wielu problemów zdrowotnych. Pewnie dla niektórych tajemniczo może brzmieć nazwa: cytrynian magnezu? Jednak to nic innego jak połączenie soli kwasu cytrynowego z magnezem. Taka kombinacja zdecydowanie polepsza wchłanianie pierwiastka, przez co też szybciej uzupełnia się jego niedobory w organizmie.

Właściwości cytrynianu magnezu

Najczęściej opisywane właściwości cytrynianu magnezu to:

  • Działanie uspokajające (zmniejsza nadpobudliwość komórek nerwowych)
  • Zapobieganie niedotlenieniu mięśnia sercowego
  • Zapobieganie przed odkładaniem się tzw. złego cholesterolu w tętnicach
  • Regulowanie napięcia mięśniowego (zapobieganie pojawiającym się skurczom)
  • Aktywacja układu odpornościowego
  • Ochrona przed tworzeniem się zakrzepów krwi
  • Poprawa jakości snu

Magnez wpływa też na procesy uczenia się, koncentracji i spokoju psychicznego. Jak widać, magnezowi przypisuje się wiele właściwości, stąd tak ważna jest jego suplementacja.

Jak rozpoznać niedobór magnezu?

Zwykle u większości osób jako pierwszy objaw niedoboru magnezu pojawia się drganie powieki lub skurcze. Jednak nie jest to regułą. Niektórzy zauważają problemy ze snem, a inni z koncentracją. Wśród innych najczęściej obserwowanych problemów zdrowotnych, zwykle związanych z niedoborem magnezu (cytrynian magnezu) wymienia się złe samopoczucie, częste infekcje bateryjne i wirusowe czy uczucie niepokoju.

Naturalne suplementy diety jako kuracja uzupełniająca

Naturalne suplementy diety cytrynianu magnezu zaleca się przyjmować w celu profilaktycznym oraz w celu uzupełnienia niedoborów tego pierwiastka. Naturalne suplementy diety polecane są szczególnie osobom starszym oraz tym, którzy aktywnie uprawiają wszelkiego rodzaju sporty. Niedobór cytrynianu magnezu zwykle obserwuje w rejonach, gdzie występuje tzw. miękka woda. Dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek wynosi około 300 mg do 400 mg.

Produkt możesz nabyć na Laventi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

five + four =