Dlaczego warto przyjmować cytrynian magnezu?

Magnez (cytrynian magnezu) to pierwiastek, który ma ogromne znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Niedobór magnezu związany jest z pojawieniem się lub nasileniem wielu problemów zdrowotnych. Pewnie dla niektórych tajemniczo może brzmieć nazwa: cytrynian magnezu? Jednak to nic innego jak połączenie soli kwasu cytrynowego z magnezem. Taka kombinacja zdecydowanie polepsza wchłanianie pierwiastka, przez co też szybciej uzupełnia się jego niedobory w organizmie.

Właściwości cytrynianu magnezu

Najczęściej opisywane właściwości cytrynianu magnezu to:

  • Działanie uspokajające (zmniejsza nadpobudliwość komórek nerwowych)
  • Zapobieganie niedotlenieniu mięśnia sercowego
  • Zapobieganie przed odkładaniem się tzw. złego cholesterolu w tętnicach
  • Regulowanie napięcia mięśniowego (zapobieganie pojawiającym się skurczom)
  • Aktywacja układu odpornościowego
  • Ochrona przed tworzeniem się zakrzepów krwi
  • Poprawa jakości snu

Magnez wpływa też na procesy uczenia się, koncentracji i spokoju psychicznego. Jak widać, magnezowi przypisuje się wiele właściwości, stąd tak ważna jest jego suplementacja.

Jak rozpoznać niedobór magnezu?

Zwykle u większości osób jako pierwszy objaw niedoboru magnezu pojawia się drganie powieki lub skurcze. Jednak nie jest to regułą. Niektórzy zauważają problemy ze snem, a inni z koncentracją. Wśród innych najczęściej obserwowanych problemów zdrowotnych, zwykle związanych z niedoborem magnezu (cytrynian magnezu) wymienia się złe samopoczucie, częste infekcje bateryjne i wirusowe czy uczucie niepokoju.

Naturalne suplementy diety jako kuracja uzupełniająca

Naturalne suplementy diety cytrynianu magnezu zaleca się przyjmować w celu profilaktycznym oraz w celu uzupełnienia niedoborów tego pierwiastka. Naturalne suplementy diety polecane są szczególnie osobom starszym oraz tym, którzy aktywnie uprawiają wszelkiego rodzaju sporty. Niedobór cytrynianu magnezu zwykle obserwuje w rejonach, gdzie występuje tzw. miękka woda. Dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek wynosi około 300 mg do 400 mg.

Produkt możesz nabyć na Laventi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − eight =