Czym różni się łącze symetryczne, od asymetrycznego?

Wiele osób zastanawia się bardzo często nad tym, czy w jego przypadku najlepiej sprawdzi się internet symetryczny, czy może warto postawić jednak na internet asymetryczny. Co ciekawe często internet dla firm to wybór zupełnie inny niż internet dla standardowego gospodarstwa domowego.

Internet asymetryczny obejmuje zdecydowaną większość łączy, jakie dostępne są aktualnie na rynku usług internetowych. Największą korzyścią wynikającą ze stosowania tego rodzaju rozwiązania jest duża stabilność. Takie rozwiązanie ma jednak jedną dość znaczącą wadę (przez to nie może być stosowany w firmach, których praca opiera się korzystaniu z łączy internetowych) – chodzi o ograniczenie prędkości transmisji danych. W praktyce oznacza to, że w przypadku łączy asymetrycznych bardzo często pojawia się problem związany ze sprawnym korzystaniem z internetu.

Internet symetryczny oparty jest na wykorzystaniu światłowodów. Cechą charakterystyczną dla tego typu łączy jest taka sama wartość dla pobierania i wysyłania danych, co znacznie ułatwia korzystanie z internetu, między innymi przez to, że użytkownik nie odczuje spadku prędkości internetu (to internet idealny dla firm, ale i dobrze sprawdzi się w każdym gospodarstwie domowym). Stosowanie symetrycznego łącza daje pracownikom możliwość efektywnego wykonywania swojej pracy, bez obaw, że przez spadek prędkości internetu praca ta utrudniona zostać może na długie godziny.

Wybór odpowiedniego dla danego przypadku łącza internetowego zawsze warto sobie dokładnie przemyśleć, rozważając przy tym wady i zalety każdego rozwiązania, aby wybrać te najlepsze. Zawsze jednak jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości i wiele pytań bez konkretnej odpowiedzi, możemy o pomoc zwrócić się do fachowca (a znalezienie go wcale trudne nie będzie). Taka osoba pomoże rozwiać wiele wątpliwości, odpowiadając na nurtujące pytania. Chodzi przede wszystkim o tym, aby być jak najbardziej usatysfakcjonowanym z wyboru łącza internetowego, niezależnie od tego,czy służy do pracy czy do innych celów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − 9 =