Czym kierować się przy wyborze parkingu przy lotnisku?

Według badań statystycznych, przeprowadzonych przez IQS ok. 33 % Polaków podróżowało ostatnio samolotem. Wynika z tego, że podróż samolotem wybieramy znacznie częściej niż np. przed dziesięcioma laty. Koniecznym staje się zatem zorganizowanie sobie podróży w sposób jak najmniej obciążający i jak najbardziej wygodny. Pomóc w tym mogą rozmaite możliwości, których dostarcza przewoźnik.

Kiedy już znajdziemy się na lotnisku przydatnym staje się poszukanie dobrego parkingu przy lotnisku. Lotniska znajdują się w dość dużej odległości od centrum miasta, więc ważna staje się możliwość zostawienia samochodu, jeżeli nie korzystamy z taksówki lub uprzejmości znajomych. Nie tylko podróżujący, ale też osoby, które przyjechały w celu odebrania podróżnych z lotniska, czy też ich pożegnania, muszą mieć możliwość zostawienia samochodu.

Podróżny, który zostawia samochód chce, aby był on bezpieczny. Bardzo ważną kwestią jest całodobowa ochrona, oświetlenie lub monitoring, który parking przy lotnisku zazwyczaj posiada. Dodatkową opcją jest możliwość wykupienia ubezpieczenia od kradzieży czy ewentualnych zniszczeń dokonanych podczas naszej nieobecności. Ze względu na duże odległości w obrębie obiektu, wygodne i szybkie przemieszczanie się z parkingu przy lotnisku do strefy odlotów jest nie mniej ważne. Aby zapewnić komfort podróżnym parking przy lotnisku powinien posiadać możliwość rezerwacji miejsc postojowych przez internet.

Niestety im bliżej lotniska i im więcej opcji gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo, tym wyższa cena. Na korzyść przemawia tu jednak fakt, że w związku z wyjazdami zagranicznymi jesteśmy już wystarczająco obciążeni, żeby jeszcze kłopotać się dojazdem czy martwić o bezpieczeństwo naszego pojazdu.

Dla wygody podróżnych parking przy lotnisku powinien być najważniejszym elementem infrastruktury lotniska, w którą warto inwestować. Możliwe jest, aby tego typu działalnością zajęła się odrębna firma, z którą zarząd lotniska zazwyczaj zawiera umowę na obsługę i utrzymanie parkingu. Sprawia to, że zarządzanie takim parkingiem jest efektywniejsze i sprawniejsze, gdyż zajmuje się tym wyspecjalizowana jednostka.

Europarkingbalice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + eleven =