Catering dla firm – wybór menu

Katering Radom

Pracodawcy coraz chętniej w ramach umowy o pracę, oferują swoim pracownikom dodatkowy catering podczas godzin pracy.

Ma to wiele plusów – każda osoba, która jest odpowiedzialna za jakąś pracę, robi sobie przerwę w tym samym czasie, dlatego nie powstają opóźnienia, bo ktoś w linii jest aktualnie na obiedzie. W dodatku każdy ma energię na drugą część dnia, aby dobrze wypełniać swoje obowiązki.

Catering w firmie

Naturalnie takie zachowanie ze strony pracodawcy jest bardzo cenione. Często pracownicy albo wolą coś szybko przekąsić między pracą, bo w domu i tak czeka na nich obiad i nie opłaca im się kupować drugi taki duży posiłek, albo boją się wyjść na taką przerwę. Bo stracą pracę, bo ktoś będzie niezadowolony. A gdy pracodawca sam wykupuje posiłki i ustala jedną porę obiadową dla całego zespołu, nikt nie ma wątpliwości, że jest to chwila tylko dla nich. Poza tym, posiłek w pracy to ukazanie szacunku dla samych pracowników i zwiększanie atrakcyjności samego miejsca pracy. Dlatego w rezultacie każdy tutaj wygrywa.

Przygotowanie odpowiedniego menu

Jednak czy pracodawca zastanawia się, co powinno znaleźć się w menu dla takich pracowników? Naturalnie wszystko będzie się różnić i zależeć od typu pracy. Bo inne zapotrzebowanie na kalorie ma pracownik na budowie, w biurze, firmie zaopatrującej, kobieta i mężczyzna.

Wszystko rozchodzi się o energię, która jest dostarczana razem z posiłkami. Dlatego osoby, które ciężko pracują – fizycznie we wspomnianej firmie zaopatrującej, będą mieć większe wymagania co do kaloryczności swoich posiłków. Powinny znaleźć się tam mięsa, warzywa strączkowe, koktajle, które dostarczają witamin i witalności, a także zbożna. Im mniej przetworzone posiłki, tym lepiej. Łatwiej się trawią, szybciej uwalniają niezbędną do pracy energię i dostarczają siły, by do końca dnia podołać z poprawnym wykonaniem swoich obowiązków.

Wiele osób myśli, że śniadanie zjedzone w domu w zupełności wystarczy, jednak to błąd. Przez te 8 godzin pracy też trzeba zjeść coś wartościowego – nie tylko batonika, małą kanapkę czy samą czarną kawę! Dlatego zdrowe jedzenie zawsze będzie w cenie!

Catering Domaniowski