Biuro księgowe a biuro rachunkowe

Prowadząc działalność gospodarczą ważne jest to, by mieć wszystkie kwestie finansowe pod ciągłą kontrolą, a także w należytym porządku. Wielu przedsiębiorców nie jest w stanie jednocześnie zarządzać swoją firmą na wszystkich polach, dlatego zatrudnia wykwalifikowanych ekspertów, bądź korzysta z dobrodziejstwa outsourcingu. By zadbać o stronę finansową przedsiębiorstwa, opłaca się wybrać biuro księgowe, czy biuro rachunkowe?

Czym zajmuje się biuro księgowe?

Jeśli biznesmenowi zależy przede wszystkim na tym, by wszystkie wydatki, przychody i rozchody zostały należycie i terminowo ujęte, wtedy biuro księgowe może być wystarczającym wsparciem. Najczęściej z takiej pomocy korzysta się wtedy, gdy czynności podejmowane w ramach prowadzonej działalności są powtarzalne i przewidywalne w każdym kolejnym cyklu rozliczeniowym.

Biuro księgowe zajmuje się głównie prowadzeniem ksiąg rachunkowych danej firmy, a także porządkowaniem dokumentów i tworzeniem zestawień finansowych. Jeśli chodzi o księgowość, przedsiębiorca ma do wyboru dwie opcje: albo zatrudni księgowego na stałe, ale skorzysta z pomocy biura. Wybierając ten drugi wariant biznesmen ograniczy wydatki na prowadzenie księgowości w swojej firmie, ale też stanie się bardziej zależny od outsourcingu.

Kiedy biuro rachunkowe jest lepszym rozwiązaniem?

Biuro rachunkowe oferuje znacznie szerszy zakres usług, niż księgowe. Tak naprawdę korzystając z oferty rachunkowości, można liczyć na kompleksowe wsparcie. Dotyczy ono nie tylko księgowości, ale również analizy finansowej, raportowania i podejmowania odpowiednich działań na podstawie zebranych wiadomości dotyczących firmy, dla której takie biuro pracuje.

Ze względu na to, że rachunkowość może dotyczyć wielu różnych specjalizacji, zwracając się o pomoc do takiej firmy zewnętrznej, przedsiębiorca może liczyć na szerokie spojrzenie ekspertów na wszelkie działania, jakie są podejmowane w przedsiębiorstwie.

Wybierając rachunkowość, biznesmenowi nieco łatwiej przychodzi zarządzanie własną firmą. Może bowiem liczyć na dogłębną analizę jego bieżącej sytuacji, a także możliwych perspektyw na najbliższą i dalszą przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − 1 =