Aloes do picia – jakie ma właściwości?

Aloes to roślina, która już dawno zyskała na świecie przydomek królowej roślin – jej niezliczone właściwości lecznicze znane są od wieków. Bogactwo witamin, kwasów, aminokwasów, minerałów i innych dobroczynnych składników spowodowało, że roślina ta jest wykorzystywana do rozmaitych celów. Oprócz tego, że chętnie z jej dobrodziejstw korzysta kosmetologia, również w przemyśle spożywczym znalazło się miejsce dla tej cudownej rośliny. Coraz bardziej popularne są bowiem napoje, których spożywanie działa pozytywnie na cały organizm.

Aloe Vera żel do picia ma zazwyczaj postać napoju, w którego skład wchodzi zazwyczaj około 90% czystego żelu aloesowego oraz, w zależności od firmy, dodatki np. miód kwiatowy, sok z pokrzywy, czy inne składniki, które dodatkowo wzbogacają smak napoju, a także są źródłem wielu dobroczynnych substancji. Przy zakupie żelu do picia, należy uważnie zapoznać się ze składem na odwrocie opakowania. Istotna rzecz to oczywiście jakość – warto, aby roślina, z której pozyskano miąższ do napoju pochodziła z renomowanych, ekologicznych upraw. Jeśli taki produkt posiada odpowiednie certyfikaty, możemy wówczas mieć pewność, że dany produkt jest naprawdę wysokiej jakości i doskonale będzie spełniał swoje zadanie, ponieważ jest pełnowartościowy.

(ZOBACZ: Żel aloesowy i inne preparaty na bazie aloesu)

Aloes znany jest ze swoich właściwości nawilżających, przeciwgrzybiczych, odbudowujących i łagodzących. Stosując różne kosmetyki czy preparaty z aloesu dbamy w szczególności o dobrą kondycję skóry i włosów, jednak jej działanie również możemy odczuć od wewnątrz.

Z racji tego, że wywołuje on działanie przeczyszczające, należy zachować szczególną ostrożność podczas spożywania żelu do picia. W przypadku przedawkowania napoju, może dojść do wypłukania elektrolitów czy potasu. W związku z tym, taki żel spożywa się w dość niewielkich ilościach, zazwyczaj trzy razy dziennie po kilkanaście, kilkadziesiąt mililitrów na dobę. Są to mimo wszystko wystarczające ilości, aby już po niedługim czasie odczuć działanie płynu. Picie aloesu mogą, a nawet powinni rozważyć cukrzycy – aloes bowiem obniża cukier w organizmie. Ponadto poprawia odporność, wspomaga układ immunologiczny, dzięki czemu łatwiej oprzeć się chorobom i infekcjom. Aloes to również działanie oczyszczające – regularne spożywanie oczyszcza układ pokarmowy, dzięki czemu organizm pozbywa się toksyn. Ta właściwość jest również pożądana jeśli chodzi o utrzymywanie prawidłowej wagi – aloes znany jest z działania przyspieszającego przemianę materii. Wszystkie te właściwości żelu z aloesu sprawiają, że wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez tej właśnie rośliny.

Jeśli szukasz aloesu w żelu do picia serdecznie zachęcam do zapoznania się z produktami na:
kosmetyki z aloesem